Wydarzenia
„Tajemniczy ogród” i inne premiery w Gdyńskim Centrum Filmowym
„Tajemniczy ogród” i inne premiery w Gdyńskim Centrum Filmowym

W repertuarze Kina Studyjnego GCF w dalszym ciągu jest „Pinokio”, czyli adaptacja ponadczasowej opowieści o drewnianym pajacyku, autorstwa Carlo Collodi. 

W najbliższy piątek na ekrany kin wchodzi także „Tajemniczy ogród”, najnowsza adaptacja powieści Frances Hodgson Burnett, jednej z n ajpiękniejszych baśni wszech czasów. Tym razem za jakość, rozmach i nowatorskie podejście odpowiada producent takich widowisk jak „Harry Potter”, „Paddington” oraz „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”.

Gdy dziesięcioletnia osierocona Mary przybywa do tajemniczej posiadłości w Yorkshire, by zamieszkać ze swym unikającym ludzi wujem Archibaldem (w tej roli Colin Firth) i jego bardzo zasadniczą gospodynią, nie może nawet podejrzewać, że właśnie zaczyna się najbardziej niezwykła przygoda jej życia. Mimo surowych zakazów, Mary zaczyna poznawać ukryte zakątki posiadłości, by wkrótce trafić na fantastyczny i ogromny ogród. To tu, wraz z miejscowymi chłopcami Dickonem i Colinem oraz bezpańskim, uroczym psiskiem, dziewczynka odkryje moc wyobraźni, przyjaźni i odwagi. W Kinie Studyjnym GCF „Tajemniczy ogród” można oglądać z polskim dubbingiem. W polskiej wersji językowej wystąpili między innymi: Wojciech Malajkat i Roksana Węgiel.

„Sekret bogini fortuny” , najnowszy film mistrza włoskiego kina Ferzana Özpetka („Neapol spowity tajemnicą”, „Mine Vaganti. O miłości i makaronach”), to niezwykła historia miłości dwóch mężczyzn, łącząca w sobie elementy komedii romantycznej, kina społecznego i dramatu. Samotna matka Annamaria (za tę rolę Jasmine Trinca otrzymała nagrodę David di Donatello) musi udać się na obserwację do szpitala. Dwójkę dzieci oddaje na ten czas pod opiekę wieloletnich przyjaciół gejów – Artura i Alessandra.

Mężczyźni są razem od ponad piętnastu lat, ale w ich wspólne życie wkradła się rutyna i kłótnie, a po gorącym uczuciu pozostały ledwie wspomnienia. Kiedy wydaje się, że ich związek niechybnie zmierza ku końcowi, bohaterowie niespodziewanie dostają od losu drugą szansę. Pojawienie się dzieci przyjaciółki wywraca ich dotychczasowe życie do góry nogami, a sytuacji nie ułatwia babcia dzieci, wyniosła arystokratka, która również chce odegrać swoją rolę w ich życiu. Wszystko to dzieje się w imponującym włoskim otoczeniu, znanym z innych filmów reżysera.

Zrealizowany w Sopocie film „Raz, jeszcze raz” to sensacyjna komedia pomyłek, z nutą nostalgii w tle. Opowiada historię chłopaków z Sopotu, którzy 20 lat temu byli zgraną paczką, mieli zespół muzyczny i kończyli szkołę średnią. Bohaterów poznajemy, gdy mają po 40 lat, mieszkają w różnych miastach, wykonują różne zawody. Tajemnicza kobieta zaprasza ich do Sopotu na wieczór kawalerski dawnego kumpla. Powrót do rodzinnego miasta ożywia stare animozje i liczne wspomnienia. Bohaterowie nieumyślnie krzyżują plany lokalnego półświatka i wpadają w coraz większe tarapaty. Komediowe przygody przyjaciół są pretekstem do odwiedzenia sentymentalnych miejsc w Sopocie – kameralnych uliczek, parków, kortów tenisowych czy molo.

Główne role zagrali: Bartłomiej Kasprzykowski, Arkadiusz Janiczek, Bartosz Żukowski, Wojciech Błach. Partnerują im: Katarzyna Figura, Joanna Moro, Aleksandra Szwed oraz Daniel Oblychski i Jacek Fedorowicz. W postaci typów spod ciemnej gwiazdy wcielili się: Piotr Cyrwus oraz Mateusz Deskiewicz, aktor Teatru Muzycznego w Gdyni. W barwnych epizodach można zobaczyć także trójmiejskich aktorów: Rafała Ostrowskiego, Krzysztofa Stasierowskiego, Tomasza Więcka, Rafała Kowala i innych.

W repertuarze Kina Studyjnego GCF są też filmy: „Szarlatan”, 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” , „Małe szczęścia”, „Gniazdo”, „Banksterzy”. Szczegóły oraz możliwość zakupu biletu on line na stronie: www.gcf.org.pl.

Kino działa w reżimie sanitarnym, zgodnie z którym w sprzedaży dostępna jest 25 procent miejsc na widowni, w każdej z trzech sal kinowych – Warszawie, Goplanie i Morskim Oku. Dzięki temu widzowie mogą zachować bezpieczny dystans. Wszystkich obowiązuje konieczność dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczek.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola