Wydarzenia
Pokazy przedpremierowe w Kinie Studyjnym GCF
Pokazy przedpremierowe w Kinie Studyjnym GCF

Po wznowieniu działalności w Kinie Studyjnym GCF obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego: konieczność dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczek. Na widowni w każdej z trzech sal kinowych widzowie zajmują tylko część miejsc, tak by można było zachować dystans społeczny i czuć się komfortowo.

Przedpremierowo można zobaczyć w ten weekend w Gdyni rewelację ubiegłorocznego Festiwalu Filmowego w Wenecji, australijski dramat obyczajowy „Babyteeth”. Główna bohaterka, p oważnie chora nastolatka Milla, zakochuje się w Mosesie, chłopaku z problemami. To zmienia ją i jej rodzinę. Milla pokazuje rodzicom, Mosesowi i wszystkim wokół, jak żyć, kiedy nie masz nic do stracenia.

Pogodna komedia o poszukiwaniu szczęścia, o znaczącym tytule „#tuiteraz”, to jeszcze jedna przedpremierowa atrakcja filmowa tego tygodnia w Kinie Studyjnym GCF. Stéphane, francuski szef kuchni, ma wszelkie powody, by czuć się spełniony. Wiedzie spokojne życie mężczyzny w średnim wieku. Do chwili, gdy przypadkiem poznaje na Instagramie tajemniczą Soo z Korei. Pewnej nocy Stéphane decyduje się na spontaniczny i szalony wyjazd do Seulu.

„Powitanie słońca” to intrygujący dokument o podążaniu za jogą przez kultury i kontynenty. Reżyser Stephane Haskell wyrusza w podróż po świecie, odwiedzając miejsca, jakie pewnie nie przyszłyby nikomu w kontekście jogi do głowy. Rozmawia z więźniami w słynnym amerykańskim więzieniu San Quentin, Masajami praktykującymi jogę od wieków czy parą Żydów, którzy drogę do judaizmu odnaleźli… poprzez jogę.

Kolejnym tytułem filmowym, który wchodzi na ekrany w tym tygodniu, jest irański dramat „30 gramów”, z gwiazdą „Rozstania” Asghara Farhadiego w głównej roli. Policja ściga Nasera Khakzada, bossa narkotykowego. Po złapaniu go, mężczyzna robi wszystko, żeby uciec i uratować swoją rodzinę. Fabuła ta nawiązuje do najlepszej tradycji kryminału, „Francuskiego łącznika” i „Proroka”.

Do Kina Studyjnego CGF powraca ceniony przez stałych widzów cykl dokumentalny „Sztuka w Centrum”, przybliżający sylwetki wybitnych malarzy i kompozytorów. Są one poświęcone wybranych artystom, prezentując ich prace zgromadzone na głośnych wystawach zorganizowanych przez najważniejsze muzea sztuki na świecie. Podejmując temat muzyki, twórcy filmów nie tylko odsłaniają biografie wielkich kompozytorów, ale starają się też dotrzeć do istoty ich muzyki, rozmawiając z wybitnymi wykonawcami muzyki klasycznej. Najbliższe pokazy z tego cyklu: „R enoir poważany i znieważany” 21 czerwca i „W Poszukiwaniu Chopina” 5 lipca.

W repertuarze są również między innymi: norweski film animowany dla całych rodzin „Klara Muu!”, francuska komedia „Zawód kobieciarz”, polski dramat psychologiczny „Jestem REN”, dramat obyczajowy „Co przyniesie jutro” z Anette Bening i Billem NIghy w rolach głównych oraz triumfator tegorocznej gali oscarowej, koreański „Parasite”. Szczegółowy repertuar dostępny jest TUTAJ.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza też do kina plenerowego pod hasłem „Lato na Patio”. Codziennie o godzinie 15.00 na charakterystycznym czerwonym patio obok budynku GCF, na Placu Grunwaldzkim, można zobaczyć filmy Gdyńskiej Szkoły Filmowej. W poniedziałki, środy i piątki o 10.00 wyświetlane są filmy animowane dla dzieci w ramach cyklu „Bajka w Centrum”. W piątki i soboty o 18.00 można oglądać pełnometrażowe filmy: 19 czerwca „Delicatessen”, a 20 czerwca „Loveling”. Wstęp wolny.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola