Wydarzenia
Nowe polskie filmy w Gdyńskim Centrum Filmowym
Nowe polskie filmy w Gdyńskim Centrum Filmowym

Po wznowieniu działalności w Kinie Studyjnym GCF obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego: konieczność dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczek. Na widowni w każdej z trzech sal kinowych widzowie zajmują tylko część miejsc, tak by można było zachować dystans społeczny i czuć się komfortowo.

„Eastern” , fabularny debiut Piotra Adamskiego, to szokująca wizja Polski z nieodległej przyszłości. W świecie regulowanym bezwzględnym, patriarchalnym kodeksem dwie młode dziewczyny, w imię honoru swych rodzin, muszą dokończyć krwawą wendetę

Z powodu pandemii inny polski film, „W lesie dziś nie zaśnie nikt” w reżyserii Bartosza Kowalskiego, trafił początkowo do internetu. Teraz jego twórcy mogą wreszcie pokazać swoje dzieło na dużym ekranie. Opowieść o grupie młodych ludzi – w jednej z głównych ról Julia Wieniawa – który trafiają na letni obóz połączony z detoksem technologicznym, uznawany jest za pierwszy polski horror.

W repertuarze Kina Studyjnego GCF są również między innymi: chiński dramat „Żegnaj, mój synu”, dwie francuskie komedie „#tuiteraz” oraz „Zawód kobieciarz”, irański dramat „30 gramów”, film dokumentalny „Powitanie słońca”, a także dwa filmy animowane dla dzieci: „Klara Muu!” i „Słoń Benjamin”. Szczegółowy repertuar dostępny jest na stronie www.gcf.org.pl.

Filmy z Iranu, Szwecji, Norwegii, Węgier, Włoch i Francji – Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na przegląd filmowy, który jest wyjątkową okazją, by zobaczyć nowości na wiele miesięcy przed ich premierami kinowymi. Tegoroczna edycja Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów, wyjątkowo, ze względu na kilkumiesięczną przerwę w działalności kin, odbędzie się w środku lata, w Gdyni od 10 do 16 lipca. Bilety już w sprzedaży TUTAJ.

Do Kina Studyjnego CGF powrócił ceniony przez stałych widzów cykl dokumentalny „Sztuka w Centrum”, przybliżający sylwetki wybitnych malarzy i kompozytorów. Są one poświęcone wybranych artystom, prezentując ich prace zgromadzone na głośnych wystawach zorganizowanych przez najważniejsze muzea sztuki na świecie. Podejmując temat muzyki, twórcy filmów nie tylko odsłaniają biografie wielkich kompozytorów, ale starają się też dotrzeć do istoty ich muzyki, rozmawiając z wybitnymi wykonawcami muzyki klasycznej. Najbliższe pokazy z tego cyklu: „W Poszukiwaniu Chopina” 5 lipca i „Michał Anioł. Miłość i śmierć” 19 lipca.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza też do kina plenerowego pod hasłem „Lato na Patio”. Codziennie o godzinie 15.00 na charakterystycznym czerwonym patio obok budynku GCF, na Placu Grunwaldzkim, można zobaczyć filmy Gdyńskiej Szkoły Filmowej. W poniedziałki, środy i piątki o 10.00 wyświetlane są filmy animowane dla dzieci w ramach cyklu „Bajka w Centrum”. W sobotę, 27 czerwca, można zobaczyć film „Anioł”, a w niedzielę, 28 czerwca, „Delicatessen”. W poniedziałki i czwartki o godzinie 17.00 Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na zajęcia fitness pod hasłem „Uważny ruch z muzyką flmową”. Wstęp wolny.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola