Wydarzenia
Na ekranach nowy film Piotra Domalewskiego
Na ekranach nowy film Piotra Domalewskiego

Do niedzieli włącznie, 27 września, w Gdyńskim Centrum Filmowym trwa XII Festiwal Filmowy „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”. W programie aż pięć kategorii konkursowych i ponad 100 produkcji, filmów o tematyce historycznej, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Szczegóły na stronie: www.festiwalnnw.pl.

Tymczasem na stronie www.gcf.org.pl dostępny jest już repertuar Kina Studyjnego GCF na koleje dni. Na ekrany wchodzi między innymi drugi pełnometrażowy film Piotra Domalewskiego Jak najdalej stąd” . Podobnie jak jego debiutancka „Cicha noc” – film nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni w 2018 roku – jest to słodko-gorzka opowieść o skomplikowanych relacjach rodzinnych. Główna bohaterka, nastoletnia Ola, marzy o własnym samochodzie i życiowej samodzielności. Niespodziewane i tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie od lat pracuje jej ojciec, sprawiają, że wyrusza sama w daleką podróż. W filmie, poza obok debiutującej na wielkim ekranie Zofii Stafiej, wystąpili: Arkadiusz Jakubik, Tomasz Ziętek i Kinga Preis. Autorem zdjęć jest zdobywca czterech Orłów Piotr Sobociński jr, a muzyki – Hania Rani. Film bierze właśnie udział w Festiwalu Filmowym w San Sebastian.

W Kinie Studyjnym GCF nadal można oglądać debiut reżyserski Jana Holoubka „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Ten poruszający dramat sensacyjny został oparty na prawdziwych wydarzeniach, którymi żyła cała Polska. To fabularna opowieść o życiu Tomasza Komendy – młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na do dziś nurtujące wszystkich pytania. Jak to mogło się wydarzyć? W rolach głównych: Piotr Trojan, Agata Kulesza, Jan Frycz.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na pokazy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego KINO DZIECI: codziennie, od 28 września do 4 października 2020 roku. Pokażemy dziewięć filmów pełnometrażowych, aktorskich i animowanych, które w Konkursie Głównym walczą o nagrody Kwiatu Paproci, przyznawane przez jurorów, ale także publiczność. Widzowie przed każdym seansem w Kinie Studyjnym GCF otrzymają specjalne karty do głosowania. Pokazy rozpoczynają się o godzinie 10.00 i 12.00. W programie Festiwalu są następujące filmy: „Fritzi – przyjaźń bez granic” , „Ella Bella Bingo”, „Filonek Bezogonek”, „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu”, „Halvdan – prawie wiking”, „Binti”, „Tarapaty 2”, „Szczęściara”, „Wszyscy za jednego”.

W repertuarze Kina Studyjnego GCF od 28 września są też między innymi filmy: „Interior” , „Tony Halik”, „Wojtyła. Śledztwo”, „Małe szczęścia ”, „Daleko od Reykjaviku”, „Arab Blues”, „Włoskie wakacje”, „Niedosyt”. Szczegóły oraz możliwość zakupu biletu on line na stronie: www.gcf.org.pl. Kino działa w reżimie sanitarnym, zgodnie z którym w sprzedaży dostępna jest połowa miejsc na widowni, w każdej z trzech sal kinowych – Warszawie, Goplanie i Morskim Oku. Dzięki temu widzowie mogą zachować bezpieczny dystans. Wszystkich obowiązuje konieczność dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczek.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola