Wydarzenia
„MOJE WSPANIAŁE ŻYCIE” NA PATIO Z UKRAIŃSKIMI NAPISAMI
„MOJE WSPANIAŁE ŻYCIE” NA PATIO Z UKRAIŃSKIMI NAPISAMI

26 czerwca (niedziela) o godz. 19.00 zapraszamy na specjalny, darmowy pokaz filmu „Moje wspaniałe życie” w reżyserii Łukasza Grzegorzka z napisami w języku ukraińskim. Projekcja odbędzie się we współpracy z dystrybutorem Gutek Film w ramach wakacyjnego cyklu wydarzeń Lato Na Patio.

Może i wspaniałe, ale czy na pewno moje? Z takim pytaniem mierzy się Joanna (Agata Buzek), bohaterka komedii obyczajowej Łukasza Grzegorzka („Kamper”, „Córka trenera”). Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona, z którą można konie kraść – w każdej z tych ról wypada doskonale. I w żadnej z nich od dawna nie czuje się sobą. Dlatego „Jo” prowadzi podwójne życie, ma tajemnicę, którą nie dzieli się z nikim. Bo gdyby ktoś się dowiedział, byłby to koniec wszystkiego, co w jej świecie wydaje się takie „wspaniałe”.

Ciepły, a zarazem dowcipny i brawurowy film Grzegorzka jest historią kobiety, która nie chce być już grzeczną dziewczynką. Czy jednak wystarczy jej odwagi, by się zbuntować, zatrząść posadami małżeństwa, stracić reputację i sięgnąć po to, na czym naprawdę jej zależy? W nakreślonej z empatią i fenomenalnie zagranej przez Agatę Buzek postaci przejrzy się mnóstwo kobiet, które złożyły kawałek siebie na ołtarzu cudzych oczekiwań. Bohaterka „Mojego wspaniałego życia” nie czuje się jednak ofiarą: ryzykuje, popełnia błędy i tańczy do upadłego.

 

17 lipca zaprosimy Państwa na kolejny seans z Gutek Film z napisami w języku ukraińskim. Będzie to głośny obraz „C’mon C’mon” w reżyserii Mike’a Millsa z Joaquinem Phoenixem w roli głównej.

 

Projekt Lato na Patio dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Fundacji PZU.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola