Wydarzenia
#LatoNaPatio: koncert projektu PIN PARK
#LatoNaPatio: koncert projektu PIN PARK

W ramach projektu Lato Na Patio zapraszamy na cykl koncertów artystek i artystów tworzących na styku jazzu, elektroniki i ambientu. Podczas letnich wieczorów na Patio Gdyńskiego Centrum Filmowego wraz z Halo Kultura prezentujemy Wam przekrój trójmiejskiej sceny muzycznej w postaci reprezentacji gdyńskiej wytwórni Coastline Northern Cuts. Tym razem, w środę 31 sierpnia o 20:00 zapraszamy na koncert PIN PARK.

Pin Park tworzą Maciek Bączyk oraz Maciek Polak. Inspiracjami duetu są z jednej strony takie gatunki jak krautrock, ambient, IDM czy muzyka minimalistyczna, zaś z drugiej – nietypowa i mocno nieortodoksyjna konstrukcja ich podstawowego instrumentu, czyli EMS Synthi AKS, w który wyposażony jest każdy z nich. Twórczość PP nie jest jednak w żadnym wypadku apoteozą tego do granic możliwości analogowego sprzętu, a obierającą z płyty na płytę różne kierunki podróżą po nieraz zapomnianych czy mniej uczęszczanych rubieżach muzyki elektronicznej. We wrześniu ukaże się ich trzeci album zatytułowany „Blind Spot”. 

 

Początek koncertu o godz. 20.00. Wstęp wolny. UWAGA: koncert odbędzie się w Konsulacie Kultury (ul. Jana z Kolna 25).

 

Organizator: Gdyńskie Centrum Filmowe i Stowarzyszenie Halo Kultura

Produkcja: Coastline Northern Cuts i Nowe Idzie od Morza

Projekt Lato na Patio dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Fundacji PZU.

 

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola