Wydarzenia
Kinowe nowości plus atrakcje „Lato na Patio”
Kinowe nowości plus atrakcje „Lato na Patio”

Dorosłym widzom pewnie przypomni się E.T. Może komuś przyjdzie na myśl mistrz Yoda. Piaskoludek to sympatyczna postać, która niewątpliwie wiele zawdzięcza tamtym filmowym bohaterom. Ten magiczny stworek ma niezwykłą moc: może spełnić jedno życzenie dziennie. „Czworo dzieci i COŚ”, brytyjski film familijny, to jedna z propozycji Kina Studyjnego GCF dla młodszych widzów i całych rodzin: pełna przygód ekranizacja powieści Jacqueline Wilson o współczesnej rodzinie i dziecięcych marzeniach, które od zawsze pozostają takie same.

Jeśli macie dzieci w ostatnich klasach podstawówki, warto wybrać się z nimi do kina na „Niezwykłe lato z Tess” Strach przed samotnością (jest najmłodszy w rodzinie) popycha głównego bohatera filmu do dosyć nietypowego treningu – treningu samotności. Misterny plan Sama (harmonogram samotnie spędzonych godzin) nie powiedzie się jednak i to z kilku powodów. Przede wszystkim spotka Tess, dosyć tajemniczą i jednocześnie porywającą rówieśniczkę. Po drugie, poznając Tess, zacznie inaczej spoglądać na swoją rodzinę.

Film idealny na lato – „Coś się kończy, coś zaczyna” – to kolejna premiera tego tygodnia w Kinie Studyjnym GCF. W tej romansowej historii zagrali: Shailene Woodley, gwiazda serialu „Wielkie kłamstewka”, oraz Jamie Dornan („Pięćdziesiąt twarzy Greya”) i Sebastian Stan („Kapitan Ameryka”). Wszystko zaczyna się bardzo życiowo: Daphne rzuca pracę, rozstaje z chłopakiem, decyduje na przeprowadzję i chce odpocząć od związków. Kiedy jednak poznaje Jacka i Franka, i zaczyna spotykać się z nimi jednocześnie, jej plan rozpływa się w powietrzu…

Po serii pokazów przedpremierowych do regularnego codziennego repertuaru wchodzi „Zdrajca”. Film nagrodzony kilkunastominutową owacją na festiwalu w Cannes, gdzie startował w konkursie; oparty na faktach, w zaskakujący, świeży sposób podejmuje temat mafii. A to za sprawą charyzmatycznego bohatera, który jest zarazem ścigającym i ściganym; wstrząsającego obrazu korupcji i przemocy trawiących Sycylię, wnikliwego portretu mafijnej ośmiornicy, której macki sięgały daleko poza wyspę. Zrealizowany z epickim rozmachem, „Zdrajca” Marca Bellocchio już od pierwszej sceny chwyta za gardło, wciągając w mroczny świat zbrodni, ucieczek, kłamstw i sądowych potyczek.

W repertuarze są też między innymi filmy: „Eastern”, „Żegnaj, mój synu”, „Przesłuchanie”, „Siła ognia”, „Powitanie słońca”. Kino Studyjne GCF działa przez siedem dni w tygodniu, oferując kilkanaście różnych filmów dziennie – w trzech kameralnych, klimatyzowanych i bezpiecznych salach kinowych. 

Pełny repertuar i sprzedaż biletów TUTAJ.

Rozkręcamy LATO NA PATIO

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza też na bezpłatne warsztaty artystyczne, zajęcia ruchowe, a także codzienne seanse w Kinie Plenerowym. Wszystko to w przyjaznych warunkach na charakterystycznym czerwonym patio obok budynku GCF, gdzie trwa akcja „Lato na Patio”.

Dzieci, m łodzież i dorośli mogą się zgłaszać na plenerowe warsztaty plastyczne zaplanowane na wtorek i środę, 14 i 15 lipca. Pierwszego dnia będzie można dowiedzieć się, czym jest „monotypia”, czyli spróbować swoich sił w technice graficznej, polegającej na wykonaniu odbitki z obrazu namalowanego na szkle. 

Na kolejny dzień zaplanowano warsztaty dla dzieci, podczas których wykonają one ilustracje do książki kucharskiej, inspirując się przepisami kulinarnymi stosowanymi w ich domach. Zajęcia poprowadzi Grażyna Rigall – malarka, graficzka, ilustratorka książek dla dzieci. Udział w warsztatach plastycznych jest bezpłatny, ale liczba miejsc pozostaje ograniczona. Obowiązują zapisy – wystarczy przesłać zgłoszenie na adres: edukacja@gcf.org.pl .

„Uważny ruch z muzyką filmową” – pod takim hasłem w każdy poniedziałek i czwartek, w godzinach 17.00-18.00, na trawie na Placu Grunwaldzkim odbywają się zajęcia pod kierunkiem Beaty Oganowskiej, współzałożycielki gdyńskiego Centrum Joga i Pilates, entuzjastki różnych form terapii ciała i ducha. Podczas ćwiczeń można wsłuchać się w swoje ciało, a w efekcie zadbać o jego elastyczność i prawidłową postawę.

Udział jest bezpłatny dla wszystkich chętnych. Wystarczy przyjść, zadbać o wygodny strój i przynieść z sobą matę do ćwiczeń, koc bądź gruby ręcznik. W razie niepogody zajęcia odbywają się wewnątrz budynku, na czerwonych schodach obok sali kinowej „Warszawa” na pierwszym piętrze.

Od soboty, 4 lipca, startują spotkania karaoke. Start zawsze około godziny 20.00, tuż po sobotnim wieczornym seansie w Kinie Plenerowym. Środowe wieczory z kolei przeznaczone są na zajęcia taneczne przy muzyce filmowej, czyli zajęcia pod okiem Kariny Iwaszko, choreografki, tancerki, nauczycielki tańca w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni. Dla dzieci i dorosłych. Start o godz. 18.00

Kino Plenerowe

Klasyka filmowa i pełnometrażowe hity kinowe, filmy Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz ulubione polskie animacje dla dzieci – tak w największym skrócie wygląda program Kina Plenerowego w Gdyńskim Centrum Filmowym, dostępnego bezpłatnie dla mieszkańców Trójmiasta i turystów.

Codziennie o godzinie 15.00 można zobaczyć „Filmy z Gdyni”, czyli filmy dyplomowe i etiudy studentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej. W poniedziałki, środy i piątki warto wpaść na czerwone patio z dziećmi. W te dni zawsze o godzinie 10.00 wyświetlane są filmy animowane w ramach cyklu „Bajka na Patio”, między innymi „Rodzina Treflików”, „Przytul mnie”, „Żubr Pompik”. „Mami Fatale”, „Basia” oraz klasyka, na przykład „Bolek i Lolek”.

W kolejne czwartki o godzinie 18.00 Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na prezentację klasyków kina amerykańskiego. Widzowie zobaczą na ekranie największe gwiazdy kina, takie jak Ava Gardner, Gary Cooper, Cary Grant czy Audrey Hepburn. Z kolei w soboty o godzinie 18.00 można nadrobić kinowe zaległości i obejrzeć za darmo filmowe hity, które jeszcze niedawno gościły na dużym ekranie, między innymi: „Powrót Bena” (4 lipca), „Na zawsze razem” (11 lipca), „Tajemnice Joan” (18 lipca). 

Zapraszamy!
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola