
NAJBLIŻSZE SPOTKANIE Z CYKLU ADRESUJEMY DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH.
- 21 marca (piątek), godz. 09:30
BILETY dostępne w kasie kina GCF lub na naszej stronie w zakładce REPERTUAR.
PreLEKCJĘ „Nikotyna XXI wieku – od mentolu po mango” poprowadzi mgr Radosław Gruss.
Po spotkaniu zapraszamy na pokaz filmu „Johnny”.
„Johnny” to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.
Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.
O co BIEGA – ZDROWA preLEKCJA W CENTRUM”
„O co BIEGA” – to zainicjowany przez Gdyńskie Centrum Filmowe projekt spotkań dla młodzieży, mający na celu szeroko pojętą edukację w zakresie zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Wzbogacone indywidualnie dobranymi projekcjami kinowymidziałanie, połączy naukę z filmowym przeżyciem. Spotkania zostaną przeprowadzone we współpracy z Pomorskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym. Poprowadzą je specjaliści z Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.
Projekt został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdyni.