Wydarzenia
Nowy SMARZOWSKI już w Kinie Studyjnym GCF
Nowy SMARZOWSKI już w Kinie Studyjnym GCF

Jedną z najbardziej oczekiwanych polskich premier tego roku, najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego, można od najbliższego piątku, 8 października 2021, oglądać w Gdyńskim Centrum Filmowym. W repertuarze również ponad dziesięć innych tytułów!

Bilety można kupić w kasie Kina Studyjnego GCF lub online TUTAJ.

Wojciech Smarzowski – twórca niezapomnianych obrazów: „Wołyń”, „Drogówka”, „Róża” oraz rekordowego hitu „Kler”, który w kinach obejrzało ponad 5 milionów widzów, powraca z najbardziej przełomowym dziełem w karierze. Jego „Wesele” Anno Domini 2021 to spojrzenie na współczesny świat, a także dramatyczna podróż w przeszłość, która nikomu nie pozostanie obojętna. Jak mówi sam reżyser, jego najnowszy obraz ma być „opowieścią o manipulowaniu emocjami i ostrzeżeniem przed mową nienawiści”.

Wszystko zaczyna się niewinnie: gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa wideo życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas samych. W obsadzie między innymi: Robert Więckiewicz, Michalina Łabacz, Agata Kulesza, Andrzej Chyra, Ryszard Ronczewski, Arkadiusz Jakubik, Mateusz Więcławek, Przemysław Przestrzelski i najnowsze aktorskie odkrycie twórcy „Kleru” – Agata Turkot.

Za kamerą stanął stały współpracownik reżysera, Piotr Sobociński Jr, autor zdjęć do takich filmów jak „Wołyń”, „Róża”, „Drogówka” czy ostatnio nominowanego do Oscara „Bożego Ciała”.

Muzykę skomponował Mikołaj Trzaska, który współpracował z Wojciechem Smarzowskim przy takich tytułach jak „Róża”, „Drogówka” czy „Kler”.

Za scenografię odpowiada nagrodzony Orłem i Złotymi Lwami Marek Warszewski, którego prace można było podziwiać w produkcjach „Miasto 44”, „Magnezja” czy „Najlepszy”.

Świat ludzi, obnażany przez kino, może czasem rozczarować, dlatego warto z czułością przyjrzeć się zwierzętom. W repertuarze Kina Studyjnego GCF jest „Gunda”, poruszający dokument Wiktora Kossakowskiego, sensacja zeszłorocznego festiwalu filmowego w Berlinie. To czułe i intymne spotkanie z istotami, które żyją obok nas i – jak przekonuje Kossakowski – widzą, słyszą, a przede wszystkim czują.

Tytułowa świnia Gunda mieszka na farmie i właśnie została mamą gromadki prosiąt. Kamera Kossakowskiego obserwuje z bliska pierwsze tygodnie ich życia. Kamera pracuje na wysokości zwierzęcych oczu, więc i my przyjmujemy perspektywę prosiaków i ich mamy, a z czasem także krów i kur, które Kossakowski również filmuje. „Gunda” to czarno-biała, przepięknie sfilmowana opowieść o ludzkiej i zwierzęcej egzystencji.

W Kinie Studyjnym GCF w nadchodzącym tygodniu można również oglądać filmy: „Nie czas umierać”, „Teściowie”, „Żeby nie było śladów”, „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”, „Dyskretny urok niebezpiecznych myśli”, „Jeźdźcy sprawiedliwości”, „Gagarine”, „Jak rozmawiać z psem”, „Fatima”, „Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie”. Kino działa przez siedem dni w tygodniu, bilety są dostępne online na stronie www.gcf.org.pl .

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola