Wydarzenia
„25 lat niewinności” i inne
„25 lat niewinności” i inne

Jeszcze do piątku włącznie, 18 września, w Kinie Studyjnym GCF trwa festiwal kina dokumentalnego Millennium Docs Against Gravity. Z kolei od czwartku, 24 września, startuje Festiwal Filmowy „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”. W przerwie między festiwalami warto wpaść do kina, bo w repertuarze kilka ciekawych nowości.

Da Vinci, Vermeer, Canaletto, Goya, Dali… Kino Studyjne CGF zaprasza na nowy sezon cenionego przez stałych widzów cykl dokumentalnego „Sztuka w Centrum”. W programie co miesiąc, w niedzielę, filmy przybliżające sylwetki wybitnych malarzy. Już 20 września można zobaczyć dokument „Leonardo da Vinci. Noc w Luwrze”, a 25 października – „ Dziewczyna z perłą i inne skarby haskiego Mauritshuisu ”. Cykl opiera się na serii filmów dokumentalnych prezentujących starannie wybrane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów, wraz z opiekunami, na pierwszy po wakacjach poranek filmowy z cyklu „Bajka w Centrum”, w sobotę, 19 września, o godzinie 10.00. Dzieci spotkają się z sympatycznymi bohaterami dwóch polskich serii animowanych: „Żubr Pompik” oraz „Kaktus i Mały”. Po seansie dowiedzą się, jak mogą zadbać o planetę. Wezmą udział w warsztacie połączonym z prezentacją, pod tytułem „Zero waste dla dzieci, po co to wszystko”.

Debiut reżyserski Jana Holoubka „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach, którymi żyła cała Polska. To fabularna opowieść o życiu Tomasza Komendy – młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na do dziś nurtujące wszystkich pytania. Jak to mogło się wydarzyć? W rolach głównych: Piotr Trojan, Agata Kulesza, Jan Frycz.

Prawdziwą historię przywołuje też film dokumentalny „Skandal. Ewenement Molesty” w reżyserii Bartosza Paducha. Można go zobaczyć na pokazie przedpremierowym w poniedziałek, 21 września. Film opowiada o losach kilku chłopaków z ursynowskiego blokowiska, zafascynowanych MTV, którzy w połowie lat 90. postanowili założyć – później kultowy – zespół hip-hopowy Mistic Molesta.

W repertuarze Kina Studyjnego GCF są też między innymi filmy: „Tenet”, „Małe szczęścia , „Interior”, „Arab Blues”, „Dolina Bogów”, „Daleko od Reykjaviku”, „Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię”, „Waleczne rybki”. Szczegóły oraz możliwość zakupu biletu on line na stronie: www.gcf.org.pl. 

Kino działa w reżimie sanitarnym, zgodnie z którym w sprzedaży dostępna jest połowa miejsc na widowni, w każdej z trzech sal kinowych – Warszawie, Goplanie i Morskim Oku. Dzięki temu widzowie mogą zachować bezpieczny dystans. Wszystkich obowiązuje konieczność dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczek.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola