VIDEO

BAJKA W CENTRUM. PORANEK FILMOWY (LUTY)

RegulaminCennik biletów
BAJKA W CENTRUM. PORANEK FILMOWY (LUTY)
Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów wraz z opiekunami na kolejne spotkanie z cyklu "Bajka w Centrum"

22 lutego, godz. 10:00

Kamera, akcja! Efekty specjalne z Koziołkiem Matołkiem

Wybrane odcinki: Gwiazdor filmowy, Wesoła dżungla, Małpi Król

Czas trwania: 1’ 30’’


Spełnijmy dziecięce filmowe marzenia … i wyruszmy razem w podróż po świecie animacji! Po projekcji Sławomir Pultyn – operator, fotograf, reżyser, wykładowca Gdyńskiej Szkoły Filmowej poprowadzi dla uczestników pokazu warsztat z efektów specjalnych. Przeniesie ich na upalną pustynię, w sam środek bezkresnego oceanu oraz do wilgotnych lasów równikowych. Dzięki specjalnym wrażeniom, tworzonym komputerowo, dzieci poczują na własnej skórze magię kina, a efekt z pewnością zagości na długo w ich pamięci.


KOZIOŁEK MATOŁEK (30 min.)

Zabawna adaptacja komiksu dla dzieci o przygodach koziołka imieniem Matołek, który "błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa", gdyż ponoć właśnie tam "kują kozy". Po drodze napotyka nowych przyjaciół, wesoło bawi się ze zwierzętami w afrykańskiej dżungli, poznaje smak gwiazdorstwa. Przeżywa niezwykłą przygodę na planie filmowym oraz wyrusza w morską podróż na wyspę Bali, gdzie zostaje małpim królem.


Postać literacka stworzona przez Kornela Makuszyńskiego (tekst) i Mariana Walentynowicza (kolorowe rysunki) Jest to postać wciąż popularna. Powieść obrazkowa należy do kanonu polskiej literatury dziecięcej. Historia Koziołka Matołka uznawana jest za prekursorską w polskim komiksie.


Sprzedaż biletów w kasach kina Gdyńskiego Centrum Filmowego lub na stronie gcf.org.pl