VIDEO

43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych

1410

1410

0 godz. 27 min.
Jest rok 1410. Zbliża się jedna z największych bitew średniowiecznej Europy. Napięcie między Królestwem Polskim a zakonem krzyżackim sięga zenitu. Rycerz i jego giermek odpowiadają na apel króla Władysława Jagiełły i przemierzają ziemie polskie, żeby stawić się na polach Grunwaldu. Humor przeplata się z historią, komentarzem społecznym i opowieścią o… Don Kichocie i Sancho Pansie.
szczegóły
Reżyseria: Damian Kocur
303. Bitwa o Anglię

303. Bitwa o Anglię

1 godz. 47 min.
Pełna rozmachu i emocjonujących podniebnych walk superprodukcja opowiadająca niesamowitą historię Dywizjonu 303 imienia Tadeusza Kościuszki – legendarnych polskich lotników, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy o Anglię. Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę.
szczegóły
Reżyseria: David Blair
53 wojny

53 wojny

1 godz. 22 min.
Anka i Witek są zakochanym w sobie małżeństwem. On jest korespondentem wojennym, który większość dni w roku spędza na wojnie. Ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Anka stara się żyć normalnie, jednak niepewność o życie Witka wygrywa. Zaczyna szykować się na najgorsze.
szczegóły
Reżyseria: Ewa Bukowska
7 uczuć

7 uczuć

1 godz. 56 min.
Strach, złość, smutek, radość, wstręt, zazdrość, wstyd. Adaś Miauczyński powraca do czasów dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wr...
szczegóły
Reżyseria: Marek Koterski
80 milionów

80 milionów

1 godz. 42 min.
Dolny Śląsk, jesień 1981 roku. Po serii prowokacji SB, konfrontacja opozycji z komunistami wydaje się nieunikniona. Tuż przed ogłoszeniem stanu wojennego, młodzi działacze Solidarności postanawiają zagrać va banque i organizują brawurową akcję wyprowadzenia z wrocławskiego banku 80 milionów związkowych pieniędzy, zanim konto zostanie zablokowane. Służby Bezpieczeństwa podążają za nimi krok w krok. Rozpoczyna się pasjonująca rozgrywka, w którą zostają zaangażowani duchowni i cin...
szczegóły
Reżyseria: Waldemar Krzystek
Atlas

Atlas

0 godz. 28 min.
Do nieco szalonego szpitala psychiatrycznego przyjęty zostaje tajemniczy pacjent. Nie odzywa się do nikogo i całymi dniami stoi z rękami w górze. Poza pseudonimem „Atlas” nie wiadomo o nim nic. To intryguje społeczność ośrodka. Wśród pacjentów i personelu powstają coraz to nowe teorie i potwierdzone ponad wszelką wątpliwość plotki, a wraz z nimi konflikt, kim jest i co z nim zrobić. Cała sytuacja zmierza nieuchronnie do wybuchu, a „Atlas” ani drgnie. Przynajmniej do czasu…
szczegóły
Reżyseria: Maciej Kawalski
Autsajder

Autsajder

1 godz. 33 min.
Student malarstwa Franek przez przypadek zostaje wplątany w tryby przerażającej totalitarnej machiny. Cała jego wrażliwość i człowieczeństwo muszą przejść ciężką próbę. Historia inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami z okresu stanu wojennego i początku lat 80. ubiegłego wieku.
szczegóły
Reżyseria: Adam Sikora

A jednak Polska. 1918-1921

1 godz. 27 min.
Czasy decydujące o bycie odrodzonego państwa polskiego. Trwają zmagania o Zachodnią Ukrainę, Warmię i Mazury, Wielkopolskę oraz Śląsk. Uczestnicy tych wydarzeń wspominają działania militarne. Wśród nich znajdują się generał Roman Abraham, Stefan Andrzejewski, Władysław Kamirski, Kazimierz Węcławski i ksiądz Stanisław Tworkowski. Współczesnym zdjęciom filmowym z historycznych miejsc towarzyszą materiały archiwalne.
szczegóły
Reżyseria: Wincenty Ronisz
Barwy ochronne

Barwy ochronne

1 godz. 36 min.
„Wszyscy są takimi samymi konformistami jak, nie przymierzając, ty i ja” – to jedna z lekcji, jakiej młodemu asystentowi Jarkowi Kruszyńskiemu udziela starszy kolega, docent Jakub Szelestowski. Miejscem nauki jest obóz językoznawczy, którego uczestnikami są obaj naukowcy. Jarek, idealista, z jednej strony szybko przekonuje się, jak bardzo skorumpowane i miałkie intelektualnie jest to środowisko, z drugiej jednak odkrywa, że i sam nie jest wolny od hipokryzji… Sztandarowe dzieło kina mor...
szczegóły
Reżyseria: Krzysztof Zanussi
Bestia

Bestia

0 godz. 48 min.
Tragiczna historia miłosnego trójkąta. Pola, dziewczyna z prowincji, wykorzystując zakochanego w niej Dmitriego, ucieka z domu. Trafia do wielkiego miasta, gdzie zostaje znaną tancerką i poznaje bogatego Alexisa. Wkrótce zjawia się tu Dmitri… Najstarszy – i jedyny z polskiego okresu kariery – zachowany film z udziałem Poli Negri, wówczas gwiazdy Sfinksa.
szczegóły
Reżyseria: Aleksander Hertz