NEWSLETTER

Nowa Przestrzeń Kina. Działania w ramach projektu "Kultura w Sieci"

Wirtualne Albatrosy

AKTUALIZACJA: Można już zobaczyć wszystkie filmy uczniowskie zgłoszone do konkursu filmowego "Wirtualne Albatrosy". Są dostępne on line na kanale Gdyńskiego Centrum Filmowego na YouTube: TUTAJ.


Zapraszamy też do udziału w GŁOSOWANIU PUBLICZNOŚCI, która przyzna swoją nagrodę. Link do głosowania: TUTAJ.


Głosowanie trwa do 18 września!


Wirtualne Albatrosy to internetowa wersja znanego wśród uczniów i nauczycieli Przeglądu Filmów Uczniowskich ALBATROSY, realizowanego przez Pomorską Fundację Filmową w Gdyni od 2010 roku.W konkursie mogą wziąć udział uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich, indywidualnie i w grupach.W ramach edycji wirtualnej wykładowcy Gdyńskiej Szkoły Filmowej przygotowali profesjonalne warsztaty on line. Warsztaty, w formie podcastów, są dostosowane do wiedzy i umiejętności dwóch grup wiekowych (szkoła podstawowa i średnia) i poruszają najistotniejsze zagadnienia z dziedziny produkcji amatorskich filmów krótkometrażowych:
1. Pomysł i scenariusz, czyli dlaczego film musi mieć scenariusz i jak go napisać.


2. Przygotowanie do produkcji, czyli co trzeba przygotować zanim zaczną się zdjęcia.


3. Na planie filmowym, czyli co to jest język filmowy i jak używać kamery, światła i mikrofonu.


4. Montaż i postprodukcja obrazu i dźwięku.
Każdy uczeń, który zgłosi chęć udział w projekcie, otrzyma bezpłatny dostęp do materiałów.


Dostęp do bezpłatnych materiałów szkoleniowych: TUTAJ
W ramach projektu Fundacja zorganizuje również konkurs filmów krótkometrażowych. Młodzież będzie mogła nadsyłać filmy trwające do 5 minut, o dowolnej tematyce oraz wykonane dowolną techniką. Zgłoszone filmy zostaną ocenione przez profesjonalne Jury oraz publiczność.


Nadesłane filmy będą pretendowały do nagród za najlepszy film – w wysokości 700 złotych.Na zgłoszenia filmów czekamy do 31 sierpnia 2020 roku.


LINK DO ZGŁOSZEŃ FILMÓW: TUTAJWięcej informacji można uzyskać drogą mejlową, pisząc na adres: m.drankiewicz@festiwalgdynia.pl


Wirtualne Albatrosy to projekt realizowany przez Pomorską Fundację Filmową w Gdyni we współpracy z Gdyńską Szkołą Filmową dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury.ZWIASTUN WIRTUALNYCH ALBATROSÓW: TUTAJ