Bajka w Centrum. Edukacja filmowa dla przedszkoli i szkół

Bajka w Centrum. Edukacja filmowa dla przedszkoli i szkół

Pokazy filmowe i warsztaty.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na cykl poranków filmowych i muzycznych „Bajka w Centrum”. Projekt edukacyjny skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym(4+) oraz uczniów klas 0-III szkół podstawowych. Dla wielu uczestników okazuje się pierwszym kontaktem ze sztuką filmową. Pozwala nie tylko atrakcyjnie spędzić czas i obejrzeć najciekawsze polskie bajki i animacje, ale też dowiedzieć się, jak powstają obrazy filmowe.
AKTUALIZACJA: Cykl pokazów już się odbył. Wkrótce podamy szczegóły o zajęciach w semestrze jesienno-zimowym 20192020.Po każdym seansie młodzi widzowie biorą udział w warsztatach lub zajęciach edukacyjnych o tematyce związanej z zaprezentowanymi filmami. Najmłodszym widzom dostarczają one nowych artystycznych wrażeń i pozwalają spojrzeć na literaturę pod innym kątem.Sala Warszawa w Gdyńskim Centrum Filmowym, w której odbywają się pokazy i koncerty, liczy 227 miejsc i jest bardzo przyjazna dla dzieci. Wygodne fotele i rzędy pozwalają nauczycielom i opiekunom na swobodny dostęp do wszystkich dzieci. W obiekcie dostępna są bezpłatne toalety i szatnia.Chętne grupy mogą również zwiedzić Gdyńskie Centrum Filmowe z przewodnikiem, po wcześniejszym umówieniu. Spacer obejmuje wszystkie sale, projektornie kinowe, a także specjalny pokaz krótkiego filmu o tym, jak powstawał budynek GCF. Dzieci odwiedzają także pracownie i studio Gdyńskiej Szkoły Filmowej.CENA BILETU: 12 zł / dzieckoOpiekunowie grup (3 osoby na grupę) uczestniczą w pokazie bezpłatnie.ZAPISYe-mail: bajka@gcf.org.pltel. (58) 712 46 11Koordynator projektu: Agata Kozierańska-BurdaProjekt realizuje od 2017 roku Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni dzięki wsparciu finansowemu Miasta Gdyni.Harmonogram poranków dla grup wiosną 2019 roku28 marca2, 4 kwietnia9, 29 maja6, 13 czerwca


AKTUALIZACJA: z przyczyn niezależnych poranki planowane na 16 i 18 kwietnia nie odbędą się. O NOWYM TERMINIE poinformujemy wkrótce.

PROGRAM DO POBRANIA:

BAJKA W CENTRUM