NEWSLETTER

Mistrzowie Kina Europejskiego

Mistrzowie Kina Europejskiego

Cykl edukacyjny dla młodzieży (i nie tylko).

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na seanse w cyklu edukacyjnym „Mistrzowie Kina Europejskiego”. Każde spotkanie to pokaz wybranego dzieła filmowego na kinowym ekranie, uzupełniony przez komentarz filmoznawcy i dyskusję.


Pierwszy powakacyjny pokaz w semestrze jesiennym 2018 roku to "Pociągi pod specjalnym nadzorem" - 24 października o godzinie 10.00.

Natiomiast 28 listopada zaprezentowany zostanie "Pianista" Romana Polańskiego.

Propozycja skierowana jest przede wszystkim do uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej oraz liceów, a także, w miarę dostępności miejsc, do szerszej publiczności. To wyjątkowa okazja, by w Kinie Studyjnym GCF zobaczyć dzieła, które wywarły istotny wpływ na europejską i światową kinematografię. Prezentowane są wybrane produkcje Polskiej Szkoły Filmowej, Kina Moralnego Niepokoju, francuskiej oraz czechosłowackiej Nowej Fali.Każdy seans poprzedza krótki wstęp prezentujący dorobek reżysera i najważniejsze założenia danego nurtu w historii kina. Po filmie odbędzie się dyskusja z widzami, w której znajdzie się miejsce na zagadnienia szczegółowe, możliwe tropy interpretacyjne, wątki filmoznawcze i historyczne.Towarzyszące projekcjom prelekcje prowadzi dr Piotr Kurpiewski, wykładowca Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim.INFORMACJE I REZERWACJEtel. ( 58 ) 712 46 12 / ( 58 ) 712 46 14e-mail: edukacja@gcf.org.plCena biletu: 11 złOpiekunowie grup: wstęp bezpłatBilety do nabycia w dniu projekcji od godziny 9.00 w biurze Gdyńskiego Centrum Filmowego na I piętrze.Organizatorami cyklu "Mistrzowie Kina Europejskiego" są Miasto Gdynia i Gdyńskie Centrum Filmowe.Gdynia moje miasto_logo.jpg FB_LOGO GCF czarne na bialym.jpg