NEWSLETTER

#5latRazem. Gdyńskie Centrum Filmowe ma urodziny

#5latRazem. Gdyńskie Centrum Filmowe ma urodziny

W niedzielę, 13 września 2020 roku, mija dokładnie pięć lat od momentu, kiedy po raz pierwszy miłośnicy filmu mogli wybrać się wybrać na seans do Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Charakterystyczny biały budynek przy Placu Grunwaldzkim w sercu Gdyni dla wielu osób stał się ulubionymi miejscem spotkań wokół filmu, i nie tylko. W najbliższy weekend kinomani mogą kupić urodzinowy karnet do Kina Studyjnego GCF, podzielić się swoimi wrażeniami związanymi z kinem, a także wziąć udział w wydarzeniach Festiwalu Millennium Docs Against Gravity.


Gdyńskie Centrum Filmowe otwarto uroczyście pięć lat temu, w niedzielę, 13 września 2015 roku, w przeddzień jubileuszowego, 40. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Odtąd co roku gości uczestników najważniejszego spotkania polskiej branży filmowej, a przez cały rok, przez siedem dni w tygodniu, zaprasza widzów do Kina Studyjnego GCF, a także na spotkania, warsztaty filmowe, wydarzenia specjalne. Budynek jest też siedzibą Gdyńskiej Szkoły Filmowej, gdzie swojego fachu uczą się utalentowani przyszli reżyserzy filmowi.


Zaplanuj 5 wyjść do kina


Z okazji piątych urodzin Gdyńskie Centrum Filmowe proponuje widzom zakup urodzinowego karnetu: pakietu pięciu biletów do Kina Studyjnego GCF w cenie 50 złotych. Oferta dostępna jest na miejscu, w kasie Kina Studyjnego GCF, od piątku do niedzieli, 11-13 września. Karnet można wykorzystać do końca 2020 roku .


W urodzinowy weekend, codziennie wieczorem, osoby spacerujące po Placu Grunwaldzkim będą mogły obejrzeć film z budowy Gdyńskiego Centrum Filmowego. Będzie on wyświetlany na ścianie Teatru Muzycznego.


#5latRazem. Pokażmy się!


Pod hasłem #5latRazem każdy może złożyć życzenia dla Przyjaciół i Znajomych GCF. Jakie mamy wspomnienia związane z tym miejscem? Dlaczego oglądamy filmy na kinowym ekranie? Czego sobie życzymy jako Widzowie? Filmiki z życzeniami można przesyłać na adres info@gcf.org.pl lub publikować na własnych profilach na Facebooku, oznaczając Gdyńskie Centrum Filmowe.


Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza również do zabawy fotograficznej w mediach społecznościowych. Widzowie Kina Studyjnego GCF to wyjątkowa społeczność, a urodziny są okazją, by poznać się lepiej. Kim jesteśmy, jak często chodzimy do kina, na jakie filmy, czy mamy swoje kinowe zwyczaje i ulubione miejsce na widowni – każdy chętny może o tym napisać i pokazać się na zdjęciu zrobionym w Gdyńskim Centrum Filmowym, publikując je na Instagramie bądź Facebooku, wraz z hasztagami: #5latRazem #ulubionemiejsce #najlepszekino #kinobezpopcornu #chodźdokina


Urodzinowe akcenty na weekend szykuje też kawiarnia FaBuła, bez której stali bywalcy nie mogą sobie wyobrazić Gdyńskiego Centrum Filmowego.


Z czułości do świata


Piąte urodziny Gdyńskiego Centrum Filmowego zbiegają się z ważnym wydarzeniem: gdyńską edycją największego festiwalu kina dokumentalnego w Polsce, Millennium Docs Against Gravity. „Z czułości do świata”, hasło tegorocznej edycji, zaczerpnięto z mowy noblowskiej Olgi Tokarczuk. Oddaje ono ducha Festiwalu, który poprzez kino dokumentalne mówi o problemach współczesności.


Od 9 do 18 września w trzech salach kinowych Gdyńskiego Centrum Filmowego, od rana do późnego wieczora, można oglądać głośne dokumenty z całego świata, łącznie ponad 70 filmów, które wzbudzają emocje i zmuszają do refleksji. Czekają nas też s potkania z reżyserami i bohaterami filmów, debaty i warsztaty. W Konkursie Głównym 13 filmów walczy o Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni.


Niektóre seanse już się wyprzedały, ale na wiele tytułów można jeszcze upolować miejsca. Pojedyncze bilety w cenie 19 zł dostępne są na stronie www.gcf.org.pl oraz w kasie Kina Studyjnego GCF. Przy zakupie na miejscu 5 bilet ó w na seanse festiwalowe cena biletu wynosi 16 zł. Przy zakupie 10 biletów – cena spada do 13 zł.


W Kinie Studyjnym GCF obowiązują zasady związane z bezpieczeństwem epidemicznym: konieczność noszenia maseczek, dezynfekcji rąk i zachowania dystansu społecznego. Na widowni każdej z trzech sal kinowych dostępna w sprzedaży jest połowa miejsc.