NEWSLETTER

 

„Ułaskawienie” w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej
„Ułaskawienie” w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej
– Dopiero wtedy zabieram się za film, jak coś przemożnie puka we mnie od środka. (…) Żeby dobić się na ekranie do prawdy, trzeba było być ponadnormatywnie szczerym. Trzeba było spopielić siebie – mówił Jan Jakub Kolski podczas spotkania w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Scenarzysta i reżyser był gościem Gdyńskiego Centrum Filmowego w piątek, 26 kwietnia 2019 roku.
zobacz więcej
Pociąg do Hollywood w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej
"Pociąg do Hollywood" w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej
- To jest film o tym, jacy byliśmy piękni i młodzi, i o marzeniach, które zawsze idą w parze z młodością – mówili twórcy filmu „Pociąg do Hollywood” (1987) podczas spotkania w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Reżyser Radosław Piwowarski oraz odtwórcy głównych ról, Katarzyna Figura i Piotr Siwkiewicz, gościli w Gdyńskim Centrum Filmowym 22 marca 2019 roku.
zobacz więcej
„Zabawa zabawa” w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej
„Zabawa zabawa” w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej
- Przełamujemy tabu, bo nasze bohaterki mają wszystko. Życie im się udało, nałóg jednak wygrywa - mówiły Kinga Dębska i Dorota Kolak, reżyserka i aktorka, twórczynie filmu "Zabawa zabawa", opowiadającego o losach kobiet alkoholiczek. Seans i spotkanie, pełne poważnych opowieści, ale i przezabawnych anegdot z planu, wypełniły kolejną edycję Klubu Gdyńskiej Szkoły Filmowej 27 lutego 2019 roku.
zobacz więcej
Druga monografia Warsztatów krytyki filmowej i nowomedialnej
Druga monografia Warsztatów krytyki filmowej i nowomedialnej
Dwanaście różnych spojrzeń na „Zimną wojnę”, okiem młodych krytyków – zbiór tekstów i wideorecenzji poświęconej głośnemu filmowi Pawła Pawlikowskiego dostępny jest na stronie Gdyńskiej Szkoły Filmowej. To monografia drugiej edycji Warsztatów krytyki filmowej i nowomedialnej, które pod koniec 2018 roku odbywały się w Gdyńskim Centrum Filmowym.
zobacz więcej
Seksmisja w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej
"Seksmisja" w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej
- Robiąc ten film, w trudnym dla kraju czasie stanu wojennego, zdobyliśmy się na wulkany pozytywnej energii. To była nasza siła! (…) Ten film powstał pod szczęśliwą gwiazdą – mówili twórcy kultowej „Seksmisji” w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Reżyser Juliusz Machulski oraz odtwórcy ról Maksa i Albercika, Jerzy Stuhr i Olgierd Łukaszewicz byli gośćmi Gdyńskiego Centrum Filmowego 10 stycznia 2019 roku.
zobacz więcej
Jak pies z kotem” Janusza Kondratiuka w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej
"Jak pies z kotem” Janusza Kondratiuka w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej
- Już scenariusz robił na nas gigantyczne wrażenie. To film skrajnie szczery. Opowiada intymną, rodzinną historię. Uczciwie i bez upiększeń. A jednocześnie jest niezwykle uniwersalny. Na planie fikcja filmowa łączyła się z prawdziwym życiem, o którym film opowiada. Aktorzy rzadko kiedy stają przed tak wyjątkowym zadaniem - mówili Aleksandra Konieczna i Robert Więckiewicz w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej.
zobacz więcej