NEWSLETTER

 

LATO NA PATIO. Kino Plenerowe Gdyńskiego Centrum Filmowego
LATO NA PATIO. Kino Plenerowe Gdyńskiego Centrum Filmowego
Bezpłatne seanse klasyki filmowej i pełnometrażowych hitów kinowych, pokazy filmów Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz ulubione polskie animacje dla dzieci – w Gdyńskim Centrum Filmowym powstało kino plenerowe, dostępne dla mieszkańców Trójmiasta i turystów. W ramach akcji LATO NA PATIO od czerwca aż do końca sierpnia 2020 roku nie zabraknie w tym miejscu atrakcji filmowych, ale też zajęć rekreacyjnych i warsztatów tematycznych.
zobacz więcej
Wracamy!
Wracamy!
Po blisko trzymiesięcznej przerwie od soboty, 6 czerwca 2020, znowu można oglądać filmy na wielkim ekranie. Gdyńskie Centrum Filmowe wznawia działalność. W repertuarze powrót do hitów, takich jak „Parasite”, ale są też nowości przedpremierowe.
zobacz więcej
Wielka historia w krótkich metrażach gdyńskiej Filmówki
Wielka historia w krótkich metrażach gdyńskiej Filmówki
Zapraszamy do obejrzenia zwiastunów dwóch filmów krótkometrażowych, wyprodukowanych przez Gdyńską Szkołę Filmową, a wyreżyserowanych przez jej absolwentów, w ramach projektu „Zaślubiam Cię. 100 rocznica powrotu Polski nad Morze Bałtyckie”.  
zobacz więcej
Wszystko dla mojej matki w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej
"Wszystko dla mojej matki" w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej
– W tym filie nie ma niczego, co nie byłoby prawdą. Tyle, że prawdziwa historia była o niebo bardziej brutalna – mówiła w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej reżyserka filmu „Wszystko dla mojej matki”. Małgorzata Imielska oraz odtwórczyni głównej roli, aktorka Zofia Domalik, były gośćmi Gdyńskiego Centrum Filmowego 29 lutego 2020 roku.
zobacz więcej
Dreamland w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej
"Dreamland" w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej
- Broad Peak to najlepsze miejsce, w którym Tata mógł zostać. Śmierć w momencie, w którym robisz to, co kochasz, i w miejscu, które kochasz… - mówił Staszek Berbeka, w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej, po pokazie swojego debiutanckiego filmu pt. "Dreamland". Niezwykle osobisty dokument poświęcił własnej rodzinie, a przede wszystkim ojcu, słynnemu himalaiście Maciejowi Berbece. Staszek Berbeka był gościem Gdyńskiego Centrum Filmowego 31 stycznia 2020 roku.
zobacz więcej
Gdyńskie 48. Forum Wokół Kina
Gdyńskie 48. Forum Wokół Kina
Gdyńskie Centrum Filmowe już po raz trzeci gościło Forum Wokół Kina, największe cykliczne spotkanie środowiska związanego z rozpowszechnianiem filmów, które co pół roku odbywa się w innym mieście w Polsce.
zobacz więcej