ZALICZENIE. Studenci Gdyńskiej Szkoły Filmowej prezentują

ZALICZENIE. Studenci Gdyńskiej Szkoły Filmowej prezentują

Autoportrety, portrety, fotosy filmowe.

Jest ich dziesięcioro, studiują razem w Gdyńskiej Szkole Filmowej od października ubiegłego roku i po raz pierwszy zaprezentują efekty nauki. Na wystawę pod znaczącym tytułem „Zaliczenie” zapraszają przyszli reżyserzy filmowi. W Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego zaprezentują swoje autoportrety i portrety, a także fotosy z pierwszych etiud filmowych.
Wernisaż odbędzie się we wtorek, 12 lutego 2019 roku, o godzinie 20.00, zaraz po egzaminie kończącym pierwszy semestr nauki w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Wstęp wolny.- Wszystkie prace powstały w ciągu ostatnich tygodni i miesięcy. Wystawa ta sumuje więc pierwszy intensywny okres pracy, w którym skupialiśmy się na opowiadaniu obrazem - mówi Sławomir Pultyn, wykładowca Gdyńskiej Szkoły Filmowej. – W dziedzinie fotografii wszyscy realizowali serię prac, w których najważniejsze jest wyrażanie emocji obrazem. Na wystawie prezentujemy autoportrety oraz portrety studentów. Każdy zrealizował je w inny, autorski i oryginalny sposób.Obok fotografii na wystawie będzie można również zobaczyć, prezentowane na monitorach, fotosy z etiud filmowych. W ramach pierwszego semestru nauki studenci zrealizowali łącznie ponad trzydzieści krótkich filmów: etiudę bez użycia dialogów, etiudę w jednym ujęciu, ćwiczenie dokumentalne oraz operatorskie.Swoje prace pokażą studenci Wydziału Reżyserii GSF: Anna Berent , Magdalena Luiza Budejko, Oleksii Chubun, Bartosz Izdebski, Hanna Kilińska, Jakub Laskowski, Joanna Radek, Natalia Wylężałek, Paweł Wyszomirski, Diana Zamojska.


Wystawę „Gdyńska Szkoła Filmowa: Zaliczenie” będzie można oglądać w Galerii GCF do 23 lutego 2019 roku.Autoportret Luiza Budejko GSF.jpg


Autoportret: Luiza Budejko
Portret 2 Jakub Laskowski.jpg


Portret: Jakub Laskowski
Autoportret Jakub Laskowski.jpg


Autoportret: Jakub Laskowski
Kadr z filmu Luiza Budejko Anna Berent Natalia Wylezalek_kadr.jpg


Kadr z filmu Luizy Budejko
Fotos 3 Jakub Laskowski.jpg


Fotos: Jakub Laskowski
Fotos Diana Zamojska.jpg


Fotos: Diana Zamojska