Bajka w Centrum. Styczniowy poranek filmowy dla dzieci

Bajka w Centrum. Styczniowy poranek filmowy dla dzieci

Polska animacja plus projektory w stylu retro.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza dzieci, i ich opiekunów, na kolejny poranek filmowy z cyklu „Bajka w Centrum” w sobotę, 13 stycznia 2018 roku, o godzinie 10.00. Bilety kosztują 11 złotych. W programie bajki Studia Miniatur Filmowych: wybrane odcinki „Dziwnych przygód Koziołka Matołka” oraz serii „Hip Hip i Hurra”.


Po projekcji zaplanowano krótką lekcję historii, podczas której dzieci zobaczą, jak działają – doskonale znane ich rodzicom – rzutniki „Ania”, „Bajka”, „Jacek” i inne. W ciemnej kinowej sali będzie można wspólnie obejrzeć i poczytać popularne przed laty bajki, wyświetlane na tradycyjnych kliszach i slajdach.


Poranki filmowe dla dzieci to projekt Gdyńskiego Centrum Filmowego skierowany do najmłodszych odbiorców sztuki filmowej. Cykliczne spotkania z polskimi bajkami mają rozwinąć kreatywność dzieci oraz zaznajomić je z kulturą odbioru kina.


Bilety na poranek filmowy można kupić przez internet w zakładce "Kino Studyjne": KLIKNIJOpisy filmów


Dziwne przygody Koziołka Matołka


„Rajd”

Sympatyczny Koziołek Matołek przemierza świat w poszukiwaniu Pacanowa. Łatwowierny, śmieszny i trochę niezdarny Koziołek wędruje przez pustynie, morza i wyspy, odwiedza także Dziki Zachód oraz polskie miasta. Wszędzie, gdzie trafia, poznaje wielu nowych przyjaciół i przeżywa niezapomniane przygody. Tym razem Matołek występuje w roli kierowcy rajdowego.


„Małpi król”

Koziołek Matołek wyrusza w niezwykłą, morską podróż. Dociera do wyspy Bali, gdzie zostaje królem małp.


„W opałach”

Sympatyczny Koziołek Matołek przemierza świat w poszukiwaniu Pacanowa, jedynego miejsca na świecie, gdzie rzekomo podkuwają kozy. Wszędzie, gdzie trafia, poznaje wielu nowych przyjaciół i przeżywa niezapomniane przygody. Tym razem wpada w ręce rabusiów.


Seria Hip Hip i Hurra


„Gdzie zniknął drugi brzeg rzeki?” i „Kto chce przestraszyć myszkę odważną?”

Polski serial animowany dla najmłodszych widzów wyprodukowany przez Studio Miniatur Filmowych. W każdym odcinku detektywi – hipopotam Hip-Hip i jego asystent łasiczka Hurra – rozwiązują niesamowitą zagadkę, która prowadzi do zgłębienia jakiejś prawdy przyrodniczej.W opałach (2).png


Rajd (2).png


Małpi król (1).png


Kto chce przestraszyć.png