NEWSLETTER

 

Wielka historia w krótkich metrażach gdyńskiej Filmówki
Wielka historia w krótkich metrażach gdyńskiej Filmówki
Zapraszamy do obejrzenia zwiastunów dwóch filmów krótkometrażowych, wyprodukowanych przez Gdyńską Szkołę Filmową, a wyreżyserowanych przez jej absolwentów, w ramach projektu „Zaślubiam Cię. 100 rocznica powrotu Polski nad Morze Bałtyckie”.  
zobacz więcej
Wszystko dla mojej matki w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej
"Wszystko dla mojej matki" w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej
– W tym filie nie ma niczego, co nie byłoby prawdą. Tyle, że prawdziwa historia była o niebo bardziej brutalna – mówiła w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej reżyserka filmu „Wszystko dla mojej matki”. Małgorzata Imielska oraz odtwórczyni głównej roli, aktorka Zofia Domalik, były gośćmi Gdyńskiego Centrum Filmowego 29 lutego 2020 roku.
zobacz więcej
Dreamland w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej
"Dreamland" w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej
- Broad Peak to najlepsze miejsce, w którym Tata mógł zostać. Śmierć w momencie, w którym robisz to, co kochasz, i w miejscu, które kochasz… - mówił Staszek Berbeka, w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej, po pokazie swojego debiutanckiego filmu pt. "Dreamland". Niezwykle osobisty dokument poświęcił własnej rodzinie, a przede wszystkim ojcu, słynnemu himalaiście Maciejowi Berbece. Staszek Berbeka był gościem Gdyńskiego Centrum Filmowego 31 stycznia 2020 roku.
zobacz więcej
Gdyńskie 48. Forum Wokół Kina
Gdyńskie 48. Forum Wokół Kina
Gdyńskie Centrum Filmowe już po raz trzeci gościło Forum Wokół Kina, największe cykliczne spotkanie środowiska związanego z rozpowszechnianiem filmów, które co pół roku odbywa się w innym mieście w Polsce.
zobacz więcej
Czarny mercedes w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej
"Czarny mercedes" w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej
- Widziałem setki filmów, wiele z nich w młodości, które pokazywały ciemną stronę wojny. A okupacja miała też inną twarz. Trudno sobie wyobrazić, by przez pięć lat ktoś mógł żyć w ciągłym napięciu. (…) Uznałem, że warto byłoby zrobić film o innym obliczu okupacji, takim, które pamiętam też z dzieciństwa – mówił w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej reżyser filmu „Czarny mercedes”. Janusz Majewski był gościem Gdyńskiego Centrum Filmowego 5 grudnia 2019 roku.
zobacz więcej
Kinowa Gdynia inspiruje Europę. Prezentacja Gdyńskiego Centrum Filmowego w Lizbonie
Kinowa Gdynia inspiruje Europę. Prezentacja Gdyńskiego Centrum Filmowego w Lizbonie
Rozwój młodej widowni kinowej, konkurowanie z internetowymi platformami streamingowymi oraz tworzenie alternatywy dla komercyjnej kultury filmowej spod znaku Hollywood – to jedne z najważniejszych wyzwań, przed jakimi stoją dziś europejskie kina. 
zobacz więcej