Polska usłyszała Zew Gdyni! Prosto z Gdyńskiego Centrum Filmowego

Z okazji 90-lecia Gdyni w 90 kinach w całej Polsce pokazano polską superprodukcję kina niemego z 1927 roku. Pod hasłem „Zew Gdyni! Daj się zaprosić na festiwal!” w sobotę, 18 czerwca 2016 roku, w Gdyńskim centrum Filmowym rozlosowano zaproszenia na 41. Festiwal Filmowy w Gdyni.
zobacz więcej

"Anatomia zła" Jacka Bromskiego w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

Scenarzysta, reżyser i producent filmowy, prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich, był gościem majowego spotkania Klubu Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Klubowicze 31 maja 2016 roku obejrzeli najnowszy film Jacka Bromskiego, "Anatomię zła" z 2015 roku. Reżyser zdradził, że zamierza nakręcić wkrótce serial... w Gdyni. 
zobacz więcej

Millennium Docs Against Gravity po raz pierwszy w Gdyni

Ponad 60 seansów, 40 najlepszych filmów non-fiction z całego świata, 3 debaty, 3 spotkania z reżyserami, a także Akademia Dokumentalna dla gimnazjalistów oraz Klub Seniora - od 18 do 25 maja 2016 roku w Gdyńskim Centrum Filmowym trwał festiwal kina dokumentalnego Millennium Docs Against Gravity FF Gdynia. Po raz pierwszy w Trójmieście!
zobacz więcej

Tytuł Budowy Roku 2015 dla Gdyńskiego Centrum Filmowego

Gdyńskie Centrum Filmowe zostało uznane za „Budowę Roku 2015”. Prestiżową nagrodę przyznał Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, przy współudziale Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.
zobacz więcej

Barbara Krafftówna w Gdyńskim Centrum Filmowym

Wielka dama filmu, teatru i kabaretu, w roku 70-lecia swojego scenicznego debiutu, spotkała się 24 kwietnia 2016 roku z widzami w Gdyni. Tutaj właśnie przed laty rozpoczęła karierę aktorską w zespole Iwo Galla w ówczesnej siedzibie Teatru Wybrzeże. W spotkaniu w GCF uczestniczył również Remigiusz Grzela, autor wywiadu-rzeki z Artystką, książki pt. "Krafftówna w krainie czarów".
zobacz więcej

Dwa razy „Weiser” w Gdyńskim Centrum Filmowym

Żywa dyskusja literatury z kinem: pisarz, Paweł Huelle, oraz scenarzysta i reżyser, Wojciech Marczewski wzięli udział w inauguracji czytelni scenariuszy filmowych w GCF. Obaj byli również gośćmi Klubu Gdyńskiej Szkoły Filmowej.
zobacz więcej