Miłoszewski na premierze Blizy w Gdyńskim Centrum Filmowym

Miłoszewski na premierze "Blizy" w Gdyńskim Centrum Filmowym

- Z pisaniem kryminałów jest jak z łyżwiarstwem figurowym. Wszyscy wykonują te same skoki, ale chodzi o to, żeby skoczyć ładniej od innych, bardziej efektownie - mówił Zygmunt Miłoszewski w Gdyńskim Centrum Filmowym. Spotkanie z czytelnikami 2 lutego 2016 roku było premierą jubileuszowego 25. numeru Kwartalnika Artystycznego „Bliza”, poświęconego „Sztuce kryminału”.
zobacz więcej
„Fotograf” Waldemara Krzystka w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

„Fotograf” Waldemara Krzystka w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

Reżyser, Waldemar Krzystek i aktor, Adam Woronowicz byli gośćmi styczniowego spotkania Klubu Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Klubowicze zgromadzeni w sali Warszawa Gdyńskiego Centrum Filmowego, 27 stycznia 2016 roku, obejrzeli film „Fotograf” (2014), kryminał osnuty wokół historii moskiewskiego seryjnego mordercy. 
zobacz więcej
Kultowy „Miś” w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

Kultowy „Miś” w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

Stanisław Tym i Krystyna Podleska, odtwórcy głównych ról w legendarnym filmie w reż. Stanisława Barei, byli gośćmi kolejnego spotkania Klubu Gdyńskiej Szkoły Filmowej. W sali Warszawa Gdyńskiego Centrum Filmowego 16 grudnia 2015 roku odsłaniali kulisy pracy nad scenariuszem „Misia”, dzielili się wspomnieniami z planu zdjęciowego i opowiadali o kłopotach z cenzurą.
zobacz więcej
Gdyńskie Centrum Filmowe  Projektem Architektonicznym Roku w Polsce

Gdyńskie Centrum Filmowe Projektem Architektonicznym Roku w Polsce

Projektant siedziby Gdyńskiego Centrum Filmowego firma ARCH-DECO, otrzymał główną nagrodę architektoniczną publiczności Eurobuild Awards 2015. Przedstawiciele rynku nieruchomości komercyjnych uznali GCF za Projekt Architektoniczny Roku w Polsce.
zobacz więcej
Wszystko, co najważniejsze w kinie: gdyńskie spotkanie branży filmowej

Wszystko, co najważniejsze w kinie: gdyńskie spotkanie branży filmowej

Blisko 400 osób uczestniczyło w 40. Forum Wokół Kina od 8 do 10 grudnia 2015 roku w Gdyńskim Centrum Filmowym. Kiniarze, dystrybutorzy filmowi i dostawcy usług dla kin zjechali do Gdyni na największe spotkanie tej branży w kraju. Mieli okazję, by zobaczyć filmy, które wejdą na ekrany w 2016 roku, poznać nowe technologie i porozmawiać o najważniejszych problemach związanych z funkcjonowaniem kin w Polsce.
zobacz więcej
Janusz Majewski w Gdyńskim Centrum Filmowym

Janusz Majewski w Gdyńskim Centrum Filmowym

"W każdym scenariuszu jest taka scena, która decyduje, czy zabieram się za jakiś film czy nie” - mówił reżyser, Janusz Majewski, podczas spotkania Klubu Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Przedpremierowy pokaz najnowszego filmu Janusza Majewskiego pt. „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” oraz dyskusja odbyły się 25 listopada 2015 roku w sali Warszawa Gdyńskiego Centrum Filmowego. Dzień później Janusz Majewski spotkał się z czytelnikami w Księgarni/Galerii GCF.
zobacz więcej