Ostatnia rodzina w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

"Ostatnia rodzina" w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

Od pracy nad scenariuszem, przez poszukiwanie idealnej obsady i właściwej formy dla opowieści o losach Zdzisława Beksińskiego i jego bliskich, po detale związane ze scenografią i postprodukcją – o powstawaniu filmu „Ostatnia rodzina”, triumfatora 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, była mowa w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej 7 kwietnia 2017 roku. W Gdyńskim Centrum Filmowym gościli reżyser, Jan P. Matuszyński i aktorka odtwarzająca postać Zofii Beksińskiej, Aleksandra Konieczna. 
zobacz więcej
Akcja! Filmoteka Szkolna na planie

Akcja! Filmoteka Szkolna na planie

Ponad 250 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zgłosiło się do udziału w programie edukacyjnym Filmoteka Szkolna w Gdyńskim Centrum Filmowym. Od marca do czerwca 2017 roku w warsztatach filmowych uczestniczy tu młodzież z 22 szkół z Gdyni, Gdańska, Rumi, Redy, Olsztyna, Łodzi, Bydgoszczy, Trąbek Wielkich, Osi, Połczyna Zdroju, Piły, Starego Jarosławia, a nawet Wałbrzycha.
zobacz więcej
Wojna polsko-ruska w reżyserii Xawerego Żuławskiego w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

"Wojna polsko-ruska" w reżyserii Xawerego Żuławskiego w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

O wyzwaniu, jakim był język prozy Doroty Masłowskiej, o pracy nad nadrealistyczną formą oraz o szaleństwie na planie filmowym - o wszystkim, co wiązało się z tworzeniem postaci w filmie "Wojna polsko-ruska" opowiadała aktorka, Roma Gąsiorowska, podczas spotkania Klubu Gdyńskiej Szkoły Filmowej 21 marca 2017 roku. 
zobacz więcej
Bogowie w reż. Łukasza Palkowskiego w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

"Bogowie" w reż. Łukasza Palkowskiego w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

Jak stworzyć na ekranie postać z krwi i kości, nie na klęczkach i bez patosu – o tym była mowa podczas spotkania Klubu Gdyńskiej Szkoły Filmowej 23 lutego 2017 roku. O pracy nad filmem „Bogowie” – nagrodzonym Złotymi Lwami podczas 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni – opowiadali reżyser, Łukasz Palkowski i aktor, Szymon Piotr Warszawski. 
zobacz więcej
Dyplomy gdyńskiej filmówki już po raz trzeci

Dyplomy gdyńskiej filmówki już po raz trzeci

Osiem krótkometrażowych filmów fabularnych i jeden dokumentalny to efekty dwuletnich studiów absolwentów Wydziału Reżyserii Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Młodzi twórcy odebrali dyplomy z rąk prezydenta Gdyni, Wojciecha Szczurka oraz Leszka Kopcia, dyrektora GSF. Uroczystość odbyła się 7 lutego 2017 roku w sali Warszawa Gdyńskiego Centrum Filmowego.
zobacz więcej
Leszek Kopeć uhonorowany za zasługi dla Gdyni

Leszek Kopeć uhonorowany za zasługi dla Gdyni

Medalem im. Eugeniusza Kwiatkowskiego Rada Miasta Gdyni nagrodziła Leszka Kopcia. Dyrektor Gdyńskiego Centrum Filmowego, wieloletni szef Festiwalu Filmowego w Gdyni oraz współtwórca i dyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej, jest również laureatem tytułu gdyńskiej "Osobowości Roku 2016" w kategorii Kultura, w plebiscycie "Dziennika Bałtyckiego". 
zobacz więcej