Pociąg do Hollywood w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

"Pociąg do Hollywood" w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

- To jest film o tym, jacy byliśmy piękni i młodzi, i o marzeniach, które zawsze idą w parze z młodością – mówili twórcy filmu „Pociąg do Hollywood” (1987) podczas spotkania w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Reżyser Radosław Piwowarski oraz odtwórcy głównych ról, Katarzyna Figura i Piotr Siwkiewicz, gościli w Gdyńskim Centrum Filmowym 22 marca 2019 roku.
zobacz więcej
„Zabawa zabawa” w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

„Zabawa zabawa” w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

- Przełamujemy tabu, bo nasze bohaterki mają wszystko. Życie im się udało, nałóg jednak wygrywa - mówiły Kinga Dębska i Dorota Kolak, reżyserka i aktorka, twórczynie filmu "Zabawa zabawa", opowiadającego o losach kobiet alkoholiczek. Seans i spotkanie, pełne poważnych opowieści, ale i przezabawnych anegdot z planu, wypełniły kolejną edycję Klubu Gdyńskiej Szkoły Filmowej 27 lutego 2019 roku.
zobacz więcej
Druga monografia Warsztatów krytyki filmowej i nowomedialnej

Druga monografia Warsztatów krytyki filmowej i nowomedialnej

Dwanaście różnych spojrzeń na „Zimną wojnę”, okiem młodych krytyków – zbiór tekstów i wideorecenzji poświęconej głośnemu filmowi Pawła Pawlikowskiego dostępny jest na stronie Gdyńskiej Szkoły Filmowej. To monografia drugiej edycji Warsztatów krytyki filmowej i nowomedialnej, które pod koniec 2018 roku odbywały się w Gdyńskim Centrum Filmowym.
zobacz więcej
Seksmisja w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

"Seksmisja" w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

- Robiąc ten film, w trudnym dla kraju czasie stanu wojennego, zdobyliśmy się na wulkany pozytywnej energii. To była nasza siła! (…) Ten film powstał pod szczęśliwą gwiazdą – mówili twórcy kultowej „Seksmisji” w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Reżyser Juliusz Machulski oraz odtwórcy ról Maksa i Albercika, Jerzy Stuhr i Olgierd Łukaszewicz byli gośćmi Gdyńskiego Centrum Filmowego 10 stycznia 2019 roku.
zobacz więcej
Jak pies z kotem” Janusza Kondratiuka w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

"Jak pies z kotem” Janusza Kondratiuka w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

- Już scenariusz robił na nas gigantyczne wrażenie. To film skrajnie szczery. Opowiada intymną, rodzinną historię. Uczciwie i bez upiększeń. A jednocześnie jest niezwykle uniwersalny. Na planie fikcja filmowa łączyła się z prawdziwym życiem, o którym film opowiada. Aktorzy rzadko kiedy stają przed tak wyjątkowym zadaniem - mówili Aleksandra Konieczna i Robert Więckiewicz w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej.
zobacz więcej
Spotkanie autorskie z Magdaleną Zawadzką

Spotkanie autorskie z Magdaleną Zawadzką

Magdalena Zawadzka oczarowała, a gdynianie – nie zawiedli! Niezapomniana Baśka z filmowego „Pana Wołodyjowskiego”, Mistrzyni Mowy Polskiej, od wielu lat związana ze scenami warszawskimi – Teatrami Dramatycznym, Polskim i Ateneum – była gościem Gdyńskiego Centrum Filmowego 19 listopada 2018 roku, dokąd przyciągnęła licznych wielbicieli i wielbicielki.
zobacz więcej