Druga monografia Warsztatów krytyki filmowej i nowomedialnej

Druga monografia Warsztatów krytyki filmowej i nowomedialnej

Dwanaście różnych spojrzeń na „Zimną wojnę”, okiem młodych krytyków – zbiór tekstów i wideorecenzji poświęconej głośnemu filmowi Pawła Pawlikowskiego dostępny jest na stronie Gdyńskiej Szkoły Filmowej. To monografia drugiej edycji Warsztatów krytyki filmowej i nowomedialnej, które pod koniec 2018 roku odbywały się w Gdyńskim Centrum Filmowym.
zobacz więcej
Seksmisja w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

"Seksmisja" w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

- Robiąc ten film, w trudnym dla kraju czasie stanu wojennego, zdobyliśmy się na wulkany pozytywnej energii. To była nasza siła! (…) Ten film powstał pod szczęśliwą gwiazdą – mówili twórcy kultowej „Seksmisji” w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Reżyser Juliusz Machulski oraz odtwórcy ról Maksa i Albercika, Jerzy Stuhr i Olgierd Łukaszewicz byli gośćmi Gdyńskiego Centrum Filmowego 10 stycznia 2019 roku.
zobacz więcej
Jak pies z kotem” Janusza Kondratiuka w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

"Jak pies z kotem” Janusza Kondratiuka w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

- Już scenariusz robił na nas gigantyczne wrażenie. To film skrajnie szczery. Opowiada intymną, rodzinną historię. Uczciwie i bez upiększeń. A jednocześnie jest niezwykle uniwersalny. Na planie fikcja filmowa łączyła się z prawdziwym życiem, o którym film opowiada. Aktorzy rzadko kiedy stają przed tak wyjątkowym zadaniem - mówili Aleksandra Konieczna i Robert Więckiewicz w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej.
zobacz więcej
Spotkanie autorskie z Magdaleną Zawadzką

Spotkanie autorskie z Magdaleną Zawadzką

Magdalena Zawadzka oczarowała, a gdynianie – nie zawiedli! Niezapomniana Baśka z filmowego „Pana Wołodyjowskiego”, Mistrzyni Mowy Polskiej, od wielu lat związana ze scenami warszawskimi – Teatrami Dramatycznym, Polskim i Ateneum – była gościem Gdyńskiego Centrum Filmowego 19 listopada 2018 roku, dokąd przyciągnęła licznych wielbicieli i wielbicielki.
zobacz więcej
„Kler” Wojciecha Smarzowskiego w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

„Kler” Wojciecha Smarzowskiego w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

- Cały czas próbuję ten film przepracować, zresetować go z mojego „twardego dysku”, wyrzucić go z głowy. Rok temu, kiedy skończyły się zdjęcia do „Kleru”, podjąłem jedyną słuszną decyzję, żeby odpocząć. Cały 2018 rok jest więc dla mnie wolny od planu filmowego. Rola księdza Kukuły wymagała bardzo intensywnej pracy, byłem po niej przeorany emocjonalnie - mówił Arkadiusz Jakubik w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Odtwórca jednej z głównych ról w filmie „Kler” w r...
zobacz więcej
„Kamerdyner” Filipa Bajona w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

„Kamerdyner” Filipa Bajona w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

- Kiedy przeczytałem ten scenariusz, zobaczyłem w nim bardzo filmową historię, tyle że nie wydarzyła się ona naprawdę. Tak najpierw pomyślałem. Potem okazało się, że opisane zdarzenia mają pokrycie w faktach. To wszystko naprawdę na Kaszubach się wydarzyło, mniej więcej między Kłaninem a Sławutówkiem - mówił Filip Bajon w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Reżyser „Kamerdynera” był gościem Gdyńskiego Centrum Filmowego 29 października 2018 roku.
zobacz więcej