Najpiękniejsze fajerwerki ever
Akcja filmu toczy się współcześnie w jednym z europejskich miast. Opowiada o jednym dniu z życia trójki młodych przyjaciół, którzy w obliczu fikcyjnego konfliktu zbrojnego w ich kraju muszą zweryfikować swoje plany na przyszłość.Julia to młoda lekarka, która zamierza wyjechać na stypendium do Ameryki i próbuje zachować dystans wobec tego, co dzieje się wokół. Buntowniczka Anna chce przyłączyć się do rewolucjonistów. Jan dostaje powołanie do wojska. Wszyscy zostają wciągnięci w wir niebezpiecznych wydarzeń.

Nagrody

MFF w Cannes 2017 (Semain de la Critique): Nagroda Canal+, Złota Szyna (Nagroda Stowarzyszenia Kolejarzy Kinomanów Ceux du rail)

Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych Młodzi i Film 2017: nagroda w kategorii krótkometrażowy film fabularny za „dojrzałość, wizję i odwagę; za reżyserię i mądre wykorzystanie wszystkich środków narracji filmowej”; nagroda za zdjęcia do filmu krótkometrażowego dla Mateusza Dymka za „żywy, sugestywny, oddychający obraz współczesności”

Wygrana w zorganizowanym przez kanał Kino Polska konkursie na scenariusz inspirowany filmem Przypadek Krzysztofa Kieślowskiego.
  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę