BAJKA W CENTRUM. Poranek filmowy dla dzieci

BAJKA W CENTRUM. Poranek filmowy dla dzieci

Seans i wiosenne warsztaty florystyczne.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów, wraz z opiekunami, na kolejny poranek filmowy z cyklu "Bajka w Centrum", w sobotę, 21 marca 2020 roku, o godzinie 10.00. Będzie można poczuć wiosnę, za sprawą spotkania z filmowymi bohaterami: Żubrem Pompikiem oraz sympatycznymi misiami z serialu "Przytul mnie". Bilety w sprzedaży
w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line TUTAJ"Bajka w Centrum" to cykl skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (4+). Realizowany jest w Gdyńskim Centrum Filmowym od marca 2017 roku. Dla wielu uczestników okazuje się być pierwszym kontaktem ze sztuką filmową. Pozwala nie tylko atrakcyjnie spędzić czas oraz obejrzeć najciekawsze polskie bajki i animacje, ale też dowiedzieć się, jak powstają obrazy filmowe.

Po każdym seansie uczestnicy biorą udział w warsztatach, pokazach, zajęciach edukacyjnych o tematyce związanej z zaprezentowanymi filmami. Najmłodszym widzom dostarczają one nie tylko nowych wrażeń artystycznych, ale także są dopełnieniem tematu, wątku, pojawiąjącego się na ekranie.


ŻUBR POMPIK

Gdzieś w głębinach wielkiej, dzikiej, zielonej puszczy mieszka żubr Pompik. Właściwie to żuberek Pompik, jako że w porównaniu z innymi żubrami jest niewielki, do tego nie tak silny, szybki i skoczny, jak jego rówieśnicy. Niezbyt się nadaje do tradycyjnych żubrzych zabaw w przepychanie rogami, wbęcywanie na drzewa czy żubrzego berka dookoła polany, ma za to inne zainteresowania.


Pompik jest bowiem najbardziej ciekawskim ze zwierząt w puszczy. To ciepła, mądra opowieść dla dzieci i rodziców, pełna przygód z życia zwierząt w lesie, ucząca tolerancji i szacunku dla przyrody.


Wybrane odcinki: "Zapach wiosny", "Smaki"
PRZYTUL MNIE 

Tata Miś i Mały Miś żyją w lesie, w którym nigdy się nie nudzą. Każdy dzień przynosi nową przygodę. Charyzmatyczny a przy tym nieco niezdarny Tatuś oraz czuły i energiczny Miś rozbawią, rozśmieszą i wyciągną pomocną łapę do wielu leśnych zwierząt. 


Razem odkryją, czym jest przyjaźń, otwartość oraz odpowiedzialność. Przede wszystkim jednak nauczą się, że dzieląc się z innym sami stajemy się bogatsi.

Wybrane odcinki: "Wiosenne porządki", "Po co", "Nowy sąsiad"
WARSZTATY PO SEANSIE


Po seansie dzieci stworzą wiosenne kompozycje kwiatowe podczas warsztatów florystycznych.