Kinowe Wakacje w Gdyńskim Centrum Filmowym

Warsztaty

Warsztaty fotograficzne

Podczas warsztatów fotograficznych pod okiem wykładowcy Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Sławomira Pultyna, dzieci poznają podstawy sztuki wykonywania fotografii. Dzięki paru prostym sztuczkom dzieci udoskonalą swoje umiejętności, choć nie zabraknie też wprowadzenia do profesjonalnych zagadnień i zapoznania się z profesjonalnym sprzętem.


Zajęcia odbędą się w studio fotograficznym w Gdyńskim Centrum Filmowym, a każdy z uczestników na koniec otrzyma wydrukowaną fotografię przygotowaną podczas zajęć.Warsztaty z dubbingu

Warsztaty przeprowadzone przez Pawła Czarzastego, reżysera zarówno filmów animowanych jak i fabularnych, to szansa na sprawdzenie swoich umiejętności w podkładaniu głosu do filmu. Dzieci pod okiem profesjonalnego dźwiękowca przygotują krótkie scenki do prawdziwych fragmentów bajek i filmów.


To niesamowita okazja, by sprawdzić swoje umiejętności w pracy z mikrofonem. To również doskonała zabawa i unikalne doświadczenie. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzyma zrealizowaną przez siebie scenę w wersji cyfrowej.Warsztaty filmowe

Gdyńskie Centrum Filmowe posiada profesjonalne studio filmowe, w którym uczestnicy zajęć będą mogli poczuć się jak na prawdziwym planie filmowym. Dzieci doświadczą wielu filmowych tricków, a także dzięki zabawie na green boxie będą mogli przenieść się w kosmos, na pustynię lub na Antarktydę. Ponadto każde z dzieci będzie mogło stanąć zarówno za kamerą, jak i przed nią i sprawdzić, która rola - reżysera czy aktora - bardziej im odpowiada. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzyma fragment filmu ze swoim udziałem.Warsztaty ALE EXPERYMENT!

W czasie warsztatów dzieci i młodzież stworzą sztuczną krew, osnują całe pomieszczenie rodem z horrorów, sprawdzą jak żarłoczna potrafi być ciecz i wytworzą światło w kolbie. Dzięki tym warsztatom uczestniczy na własne oczy będą mogli zobaczyć najbardziej efektowną stronę nauki! Ta wiedza może się przydać także przy tworzeniu filmów. Warsztaty przygotowane we współpracy z Centrum Nauki Experyment w Gdyni.Warsztaty z animacji

Warsztaty w oparciu o serial „Rodzina Treflików” zrealizowany w technice animacji lalkowej przez Studio Filmowe Trefl w Gdyni. Dzieci dowiedzą się, jak powstaje serial oraz same spróbują stworzyć lalkę/kukiełkę. Zajęcia przygotowane przez specjalistów z Fundacji Rozwoju Edukacji Trefl.Warsztaty teatralne

Na warsztatach teatralnych będziemy pracować metodą improwizacji teatralnych, które rozwijają kreatywność, umiejętność współpracy oraz pewność siebie. Będziemy wymyślać własne historie, wcielać się w różne postaci i tworzyć sceny. Popracujemy nad dykcją, ruchem scenicznym i kreowaniem postaci. A przede wszystkim będziemy się dobrze bawić! Warsztaty poprowadzą:


Magdalena Bochan-Jachimek: aktorka (współpracująca m.in. z Teatrem BOTO, Gdyńskim Centrum Kultury), improwizatorka, instruktorka teatralna, reżyserka, producentka.


Piotr Lewicki: aktor scen muzycznych. Jeszcze przed rozpoczęciem studiów występował na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni. Animator kultury w Rumi i instruktor teatralny w Miejskim Domu Kultury.Co jeszcze w programie?

- codziennie gry i zabawy ufundowane przez firmę ALEXANDER


- zajęcia sportowe i kreatywne


- zwiedzanie Gdyńskiego Centrum Filmowego z krótką lekcją historii o starych projektorach


- obiad oraz zdrowe przekąski


- spacery i gry na świeżym powietrzu


- materiały dydaktyczne i warsztatowe dla każdego uczestnikaWarsztaty.png