ARCHI PRELEKCJA. Przestrzeń zmuszająca do myślenia

ARCHI PRELEKCJA. Przestrzeń zmuszająca do myślenia

Gdyński Szlak Modernizmu.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na wydarzenie Gdyńskiego Szlaku Modernizmu, czyli Archi Prelekcję doktora Huberta Bilewicza w cyklu Modernizm Kreatywny pt. "Przestrzeń zmuszająća do myślenia". Spotkanie odbędzie się w Galerii GCF w czwartek, 23 maja 2019 roku, o godzinie 17.30. Wstęp wolny.Modernizm afirmował scjentystyczne, oparte na racjonalności i funkcjonalności podejście do przestrzeni. Nowoczesne miejsca pracy umysłowej stały się poligonem projektowym wcielającym te idee. Na wykładzie mowa będzie o modernistycznych wnętrzach gabinetowych i biurowych oraz sprzętach służących pracy umysłowej w pierwszej połowie 20. wieku.


dr Hubert Bilewicz / Instytut Historii Sztuki UG


Doktor historii sztuki, wykładowca Instytutu Historii Sztuki UG. Ukończył historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie się doktoryzował, oraz muzealnictwo w Instytucie Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Odbył podyplomowe studia w Ośrodku Badań nad Tradycją Antyczną Uniwersytetu Warszawskiego.


Jest także absolwentem podyplomowych studiów pedagogiki zdolności i twórczości UMK w Toruniu, gender studies na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz queer studies. Przez kilkanaście lat uczył w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych; wykładał również na Wydziale Sztuk Pięknych UMK oraz w ASP w Łodzi. Zajmował się zagadnieniami architektury 19. i pierwszej połowy 20. wieku oraz historią dizajnu (w szczególności dziejami polskiej sztuki użytkowej).


Zajmuje się aktywnie popularyzacją sztuki.Więcej informacji na stronie: modernizmgdyni.pl.


Wydarzenie na Facebooku: TUTAJ

Lachert.png