28 TIMES CINEMA. Młodzi Ambasadorzy Kina poszukiwani!

28 TIMES CINEMA. Młodzi Ambasadorzy Kina poszukiwani!

Zostań kinowym Ambasadorem Polski i pojedź na Festiwal Filmowy w Wenecji!

Masz od 18 do 25 lat i regularnie chodzisz do kina? Potrafisz ciekawie pisać o swojej filmowej pasji? Płynnie mówisz i piszesz po angielsku? Jeśli tak, zgłoś się do programu „28 TIMES CINEMA”. Sieć kin Europa Cinemas po raz kolejny wybierze spośród młodych Europejczyków 28 miłośników kina i nagrodzi ich zaproszeniem na Festiwal Filmowy w Wenecji! Możesz być jednym z nich.28 TIMES CINEMA to program, który już od dziewięciu lat realizuje międzynarodowa sieć kin Europa Cinemas, we współpracy z Parlamentem Europejskim przyznającym nagrodę LUX oraz Giornate degli Autori. 


Co roku spełniają się marzenia 28 młodych wielbicieli filmu, którzy mogą wziąć udział w prestiżowym weneckim festiwalu. Co więcej, dołączają oni do jury Giornate degli Autori, by wspólnie wyłonić zwycięzcę nagrody dla najlepszego filmu.Gdyńskie Centrum Filmowe, należące do sieci Europa Cinemas, zaprasza do udziału w konkursie wyłaniającym „Ambasadora 28” w każdym z krajów członkowskich Unii Europejskiej.Poszukiwane są osoby w wieku od 18 do 25 lat , żywo zainteresowane filmem i często bywające w kinie. Kandydaci powinni biegle posługiwać się językiem angielskim w mowie i piśmie, by móc aktywnie uczestniczyć między innymi w spotkaniach i dyskusjach z filmowcami. W konkursie nie mogą uczestniczyć osoby zatrudnione jako stali pracownicy kina.Do poniedziałku, 15 kwietnia 2019 roku należy przesyłać zgłoszenia na adres: 28timescinema@gcf.org.pl .


Zgłoszenie musi zawierać dwa elementy:


1. Krótkie nagranie filmowe (video selfie) rozpoczynające się od słów: „Co kocham w kinie…’' (What do I love in cinema…)


· wypowiedź w języku angielskim ;


· wysoka rozdzielczość (Full HD: 1920x1080 px) z doskonałą jakością dźwięku;


· czas trwania: do 30 sekund ;


· w nagraniu konieczne informacje: imię i nazwisko oraz kraj pochodzenia .


Liczą się kreatywność i świetny angielski! Nagrania należy przesłać poprzez Wetransfer.


Inspiracja: na kanale Europa Cinemas w serwisie Vimeo można obejrzeć nagrania video selfie z 2017 roku. KLIKNIJ2. Formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny TUTAJ.


Należy wypełnić go w języku angielskim, udzielając odpowiedzi na wszystkie pytania. Niekompletne formularze zostaną odrzucone.Spośród nadesłanych zgłoszeń Gdyńskie Centrum Filmowe wskaże trójkę rekomendowanych kandydatów.


Europa Cinemas wraz z Nagrodą LUX i Giornate degli Autori wyłoni 28 Ambasadorów , reprezentujących kraje członkowskie Unii Europejskiej.


Uwaga! W programie bierze udział kilka różnych kin z tego samego kraju, w związku z czym nie ma gwarancji, że wybrany zostanie kandydat rekomendowany przez Gdyńskie Centrum Filmowe.
Wybrani Ambasadorzy będą musieli zobowiązać się do następujących czynności:


· obecności w Wenecji od wtorku 27 sierpnia do niedzieli 8 września 2019 roku;


· pełnienia funkcji członka jury Giornate degli Autori;


· obejrzenia wszystkich filmów (około 15) prezentowanych w konkursie Giornate degli Autori i Nagrody Lux 2019; uczestnicy otrzymają bilety wstępu na festiwal (bilety dla uczestników programu gwarantują pierwszeństwo wejścia na seanse Giornate degli Autori);


· udziału w dyskusjach i debatach z twórcami filmów i innymi gośćmi;


· tworzenia treści na stronę internetową Europa Cinemas oraz do mediów społecznościowych;


· napisania jednej krótkiej notatki (pocztówki) dziennie na potrzeby mediów społecznościowych Europa Cinemas;


· pełnienia funkcji Ambasadora Nagrody filmowej LUX podczas wydarzeń organizowanych po Festiwalu Filmowym w Wenecji w kraju pochodzenia uczestnika.Parlament Europejski zapewnia zakwaterowanie oraz organizację podróży uczestników, a także pokrywa ich koszty przez cały czas trwania wydarzenia (13 dni). Europa Cinemas zobowiązuje się do zapewnienia wyżywienia uczestnikom. Planowana data przyjazdu to wtorek 27 sierpnia, a data powrotu – niedziela, 8 września 2019 roku.


Kontakt w Gdyni: (58) 712 46 12


Więcej informacji można znaleźć na stronach Europa Cinemas oraz programu 28 TIMES CINEMA.28 times cinema photo.jpg