AKADEMIA DOKUMENTALNA w Kinie Studyjnym GCF. Rano dla dzieci, wieczorem - dla dorosłych

AKADEMIA DOKUMENTALNA w Kinie Studyjnym GCF. Rano dla dzieci, wieczorem - dla dorosłych

Uczymy ciekawości!

Cztery spotkania dla młodych widzów i cztery dla dorosłych, od lutego do czerwca – Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza do udziału w Akademii Dokumentalnej, w której kino non fiction okazuje się być sposobem na lepsze poznanie świata i siebie samego.


Intrygujący film dokumentalny, a po nim dyskusja – pomysł na spotkania w filmowej Akademii Dokumentalnej jest prosty, ale bardzo skuteczny. Coraz więcej widzów docenia kino dokumentalne jako metodę opisywania świata i przyglądania się zachodzącym w nim przemianom społeczno- kulturowym, a także poznawania ciekawych postaci.


Wszystkie seanse w ramach Akademii Dokumentalnej odbywaj się w sali kinowej Goplana w Gdyńskim Centrum Filmowym. Bilety w cenie 12 złotych można kupić w kasie na miejscu, a także przez internet na www.gcf.org.pl.TUTAJ dostępne bilety na seanse we wtorek, 23 kwietnia 2019 roku.Po lutowych pokazach bloku dokumentów dla dzieci pod wspólnym tytułem „Jak zrobić film” oraz po seansie „Twarze, plaże” dla starszych widzów w kolejnych miesiącach będzie można zobaczyć filmy dla dzieci: „Uczę się od starszych” (12 marca), „Z innego świata” (23 kwietnia) i „Przyjaźń” (11 czerwca). Wszystkie seanse dziecięce Akademii Dokumentalnej rozpoczynają się o godzinie 10.00, są więc również dobrą propozycją dla grup szkolnych.


W te same dni o godzinie 17.00 dorośli widzowie obejrzą filmy dokumentalne: „Czyściciele internetu”, „Genesis 2.0”, „Książę i dybuk”. Wszystkie pochodzą z festiwalu kina dokumentalnego Millennium Docs Against Gravity.