DOM, KTÓRY ZBUDOWAŁ JACK. Pokaz specjalny z Radiem Wihajster

DOM, KTÓRY ZBUDOWAŁ JACK. Pokaz specjalny z Radiem Wihajster

Głośny film ze wstępem plus konkurs!

Gdyńskie Centrum Filmowe, Radio Wihajster i Gutek Film zapraszają na pokaz specjalny najnowszego filmu kontrowersyjnego duńskiego reżysera, Larsa von Triera, pod tytułem „Dom, który zbudował Jack”. Seans odbędzie się w środę, 23 stycznia 2019 roku, o godzinie 20.20 w sali Warszawa.


Bilety w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line TUTAJ.„Dom, który zbudował Jack” to podszyte czarnym humorem, długo oczekiwane dzieło Larsa von Triera, reżysera „Nimfomanki”, „Antychrysta” i „Melancholii”. W rolach głównych Matt Dillon, Uma Thurman, Riley Keough oraz Bruno Ganz.


Przed seansem specjalnym z Radiem Wihajster o reżyserze Larsie von Trierze i jego twórczości opowie Kajetan Kusina, założyciel popularnego bloga kulturalnego „Kusi Na Kulturę".


Radio Wihajster zaprasza widzów również do udziału w konkursie: wygrania DVD z filmami Larsa von Triera.Dom, który zbudował Jack

Tytułowy Jack to nowa postać w popkulturowym klanie psychopatów, obok Kuby Rozpruwacza, Dextera czy Hannibala Lectera. Mistrz światowego kina pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy, piekielnie inteligentnego perfekcjonisty, pełnego sprzeczności, słabości i drobnych natręctw. Jack jest estetą, wielbicielem malarstwa, architektury, poezji i wycieczek na łono natury. Zabójca patrzy na swoje zbrodnie jak na mroczne dzieła sztuki. Jaki kształt nada swojej zbrodni doskonałej?


Trier nakręcił wiele filmów o dobrych kobietach („Przełamując fale”, „Tańcząc w ciemnościach”). Tym razem postanowił opowiedzieć o złym mężczyźnie, sięgając po motywy z malarstwa Francisa Bacona, poezję Williama Blake’a i muzykę wybitnego pianisty Glenna Goulda. Poprzez postać mrocznego estety Lars von Trier obśmiewa społeczną hipokryzję i demaskuje mechanizmy politycznej poprawności. „Dom, który zbudował Jack” to prowokacyjne, śmiałe, pełne wizualnych pomysłów kino poszukujące odpowiedzi na pytanie o naturę dobra i zła.Tytuł oryginalny: The House That Jack Built

Reżyser: Lars von Trier

Występują: Matt Dillon, Bruno Ganz, Uma Thurman, Riley Keough

Kraj produkcji: Dania, Francja, Niemcy, Szwecja

Rok produkcji: 2018

Data premiery: 18 stycznia 2019

Język oryginalny: angielski

Gatunek: thriller

Czas trwania: 155 minutOpis filmu: Gutek Film