Przedpremierowy pokaz filmu CLIMAX. Spotkanie Filozoficzne.

Przedpremierowy pokaz filmu CLIMAX. Spotkanie Filozoficzne.

Film i dyskusja.

Gdyńskie Centrum Filmowe i Uniwersytet Gdański zapraszają na przedpremierę thrillera „Climax” w reżyserii Gaspara Noé. Pokaz oraz dyskusja z cyklu SPOTKANIA FILOZOFICZNE z Gutek Film odbędą się w środę, 10 października 2018 roku, o godzinie 20.00.Bilety w sprzedaży on line: TUTAJ.


SPOTKANIA FILOZOFICZNE dają widzom okazję do pogłębienia – w czasie dyskusj, którą prowadzi pracownik naukowy Uniwersytetu Gdańskiego – tematyki poruszanej w danym obrazie filmowym, pochodzącym z repertuaru Gutek Film.

Po seansie zapraszamy do dyskusji, którą poprowadzą pracownicy naukowi Uniwersytetu Gdańskiego: dr Robert Rogoziecki z Zakładu Estetyki i Filozofii Kultury oraz dr Joanna Sarbiewska z Katedry Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej.Weź udział w SPOTKANIACH FILOZOFICZNYCH, jeśli:


- poszukujesz odpowiedzi na istotne pytania dotyczące twojego życia,


- interesujesz się sprawami fundamentalnymi, których wielu ludzi w ogóle nie dostrzega,


- chcesz wyćwiczyć kreatywne myślenie, argumentowanie i jasne komunikowanie swoich myśli,


- cenisz wszechstronne myślenie, dzięki któremu łatwiej opanowywać nowe umiejętności, przystosowywać się do zmian i pokonywać lęk przed tym, co nowe,


- pragniesz pogłębić umiejętność trafnego analizowania rzeczywistości i samodzielnego myślenia, które uodporniają na manipulacje,


- wierzysz, że otwarty umysł i ciekawość świata nadają życiu smak i głębię.


Tego wszystkiego może nauczyć FILOZOFIA.„Climax”


Hipnotyczny, odurzający, pulsujący energią i muzyką lat 90-tych film Gaspara Noé. i „Wkraczając w pustkę” stało się sensacją ostatniego festiwalu w Cannes, gdzie okrzyknięto je szatańską wersją „Step Up”.


Inspirowana autentycznymi wydarzeniami opowieść o grupie tancerzy, którzy w pewną zimową noc spotykają się w opuszczonej szkole na odludziu. Taneczna próba w rytm przebojów Daft Punk, Apex Twin i Soft Cell szybko zamienia się w pełną seksualnego napięcia imprezę. Gdy wychodzi na jaw, że domowej roboty sangrię ktoś doprawił narkotykami, dzika zabawa w zamkniętym budynku przeradza się w ekstremalny, psychodeliczny trip.


Na planie swojego najnowszego projektu reżyser sam stanął za kamerą, a do choreograficznych fajerwerków zatrudnił profesjonalnych tancerzy. W obsadzie znalazła się Sofia Boutella, tancerka i aktorka („Atomic Blonde”), a także francuski DJ Kiddy Smile. Na ścieżkę dźwiękową do „Climaxu”, obok przebojów elektro z lat 90-tych, trafił również – skomponowany specjalnie na potrzeby filmu – utwór „Sangria” Thomasa Bangaltera z Daft Punk.


Gaspar Noé w wizualnie porywający sposób pokazuje, do czego zdolni są ludzie, gdy zbiorowo puszczają im hamulce i budzą się wewnętrzne demony. Wybierz się na najbardziej szaloną imprezę tej jesieni, zanurz w tanecznym piekle – i spróbuj przeżyć „Climax”.Tytuł oryginalny: Climax
Reżyser: Gaspar Noé
Występują: Sofia Boutella, Romain Guillermic, Souheila Yacoub
Kraj produkcji: Francja
Rok produkcji: 2018
Data premiery: 19 października 2018
Język oryginalny: francuski, angielski
Gatunek: dramat, thriller
Czas trwania: 95 minutOpis filmu: Gutek Film