Debata i spotkania autorskie. Nadmorski Plener Czytelniczy

Debata i spotkania autorskie. Nadmorski Plener Czytelniczy

Spotkania w Galerii GCF. Wstęp wolny.

Gdyńskie Centrum Filmowe oraz organizatorzy Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego w Gdyni zapraszają na spotkania w Galerii GCF - w piątek i sobotę 2018 roku: na debatę o polskiej wolności oraz na rozmowy z wyjątkowymi gośćmi.


Piątek, 10 sierpnia


godz. 14.00-15.30

POLSKA 100 LAT Niepodległości - dyskusja o SAMORZĄDNOŚCI oraz ważnych aspektach kultury i gospodarki z udziałem prof. Michał Kleibera, prof. Jerzego Bralczyka, prof. Krystyny Skarżyńskiej, prof. Janusza H. Skalskiego i Bogdana Szymanika oraz Stefana Szczepłka. Spotkanie wokół albumu "Polska 100 lat", wydanego dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


godz. 16.00-16.50

prof. Jerzy Bralczyk - spotkanie z niestrudzonym popularyzatorem poprawnej polszczyzny, auterm i współautorem wielu książek, między innymi: "500 zdań polskich", "1000 słów", "Języka na sprzedaż" oraz najnowszej - "Pokochawszy" - napisanej wspólnie z żoną, Lucyną Kirwil.


Sobota, 11 sierpnia


godz. 13.00-13.50

Michał Witkowski – spotkanie z autorem głośnego „Lubiewa”, nagrodzonego kostką Nagrody Literackiej Gdynia podczas jej pierwszej edycji. Na spotkaniu będzie można usłyszeń, co się wydarzyło od tamtej pory i o najnowszym projekcie literackim Witkowskiego, „Dzienniku kubańskim”, którego krótkie fragmenty odczyta sam autor.


godz. 14.00 - 14.50

Hanna Bakuła - spotkanie ze znaną malarką i pisarką, która opowie o najnowszych książkach: „Singielka i Otello. Obłęd” i „Singielka i Otello. Na zakręcie”.


godz. 15.00 - 15.50

Panel o literaturze historycznej - Arkady Saulski, Rafał Dębski i Dariusz Domagalski - spotkanie z pisarzami - twórcami książek fantastycznych i powieści historycznych, zajmujących się też rekonstrukcjami historycznymi, którzy przeniosą nas w świat historii alternatywnej oraz adaptacji historycznych.


godz. 16.00 - 16.50

Jakub Małecki -spotkanie z autorem powieści „Dżozef”, Rdza”, „Dygot” i „Ślady”, który za „Ślady” został nominowany do Literackiej Nagrody NIKE 2017.Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni odbywa się od roku 2012, zawsze podczas wakacji. Jego organizatorem jest miasto Gdynia, partnerem merytorycznym spółka Targi Książki, a organizatorem wykonawczym Murator EXPO - organizator wykonawczy Warszawskich Targów Książki.