Bajka w Centrum. Poranek filmowy dla dzieci

Bajka w Centrum. Poranek filmowy dla dzieci

Zabawne animacje plus wiedza o przyrodzie. W sam raz na wakacje!

„Żubr Pompik” oraz „Kaktus i Mały” – Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na dwie współczesne polskie serie animowane dla dzieci. Wybrane odcinki obu serii wypełnią program kolejnego poranka filmowego z cyklu „Bajka w Centrum” – w sobotę, 9 czerwca 2018 roku, o godzinie 10.00. Filmy pozwolą dzieciom przenieść się do Puszczy Białowieskiej, a także dowiedzieć się, jak podczas spaceru zadbać o środowisko naturalne.Po projekcji widzów odwiedzi Witold Ciechanowicz, pracownik Nadleśnictwa Gdańsk , który przypomni, jak należy się zachować w lesie. Wytłumaczy, czym jest ekosystem, a także przekaże kilka rad rodzicom, jak bezpiecznie spacerować po lesie.Bilety w sprzedaży on line: KLIKNIJ.Żubr Pompik

Animowany serial zrealizowany w studio animacji EGoFILM. Opowiada o młodego żubra, który jest mniejszy niż jego rówieśnicy, za to zdecydowanie najbardziej ciekawski z całej puszczy. Zadaje bardzo dużo pytań, na które odpowiada jego mama, Porada. W przygodach towarzyszy Pomnikowi jego młodsza siostra, Polinka, która jest zdecydowanym przeciwieństwem swojego brata. Mogą zawsze liczyć na pomoc swojego taty, Pomruka, który jest największym żubrem w puszczy.


fotosy0075_0014_fotosy0056 (1).jpg


fotosy0075_0041_fotosy0029.jpg


Kaktus i Mały

Animacja tworzona w latach 2014-2016. Opowiada ona historię dwóch tytułowych bohaterów, którzy rozwiązują codziennie problemy związane z ekologią i ochroną środowiska. W ich przygodach towarzyszą im członkowie rodziny oraz koledzy ze szkolnej ławki, którzy często sugerują chłopcom prawidłowe zachowania.


Kaktus i Mały_1.jpg


Kaktus i Mały_2.jpgPoranki filmowe dla dzieci „Bajka w Centrum” to cykliczny projekt Gdyńskiego Centrum Filmowego skierowany do najmłodszych odbiorców sztuki filmowej. Spotkania z polskimi bajkami mają rozwinąć kreatywność dzieci oraz zaznajomić je z kulturą odbioru kina. Projekt zrealizowano przy wsparciu Miasta Gdyni.


Bajka folder pasek logotypow.jpg