Wydarzenia
Millennium Docs ZWIERZĘTA
Millennium Docs ZWIERZĘTA

Film plus dyskusja. 

W ramach 15. edycji Millennium Docs Against Gravity Film Festival Gdynia zapraszamy na rozmowę „3 kroki i 5 minut, żeby pomóc zwierzętom – wstęp do efektywnego altruizmu” po filmie „ Zjadanie zwierząt”, reż. Christopher Quinn – we wtorek, 22 maja 2018 roku, o godzinie 17.30.

Rozmowa „3 kroki i 5 minut, żeby pomóc zwierzętom – wstęp do efektywnego altruizmu” po filmie „Zjadanie zwierząt”. 

Partnerzy: Otwarte Klatki, RoślinnieJemy

Jak wybory żywieniowe oddziałują na rzeczywiste warunki hodowli i ograniczenie cierpienia zwierząt? W dobie coraz większego zainteresowania weganizmem porozmawiamy o bogactwie możliwości jakie daje dieta roślinna tym i o tym, jak powinno się ją dobrze komponować. Opowiemy także o ambasadorach takich akcji jak roślinne poniedziałki i idei, która im przyświeca.

W rozmowie udział wezmą:

Weronika Pochylska – koordynatorka kampanii społeczno-biznesowej „RoślinnieJemy”, aktywistka Stowarzyszenia Otwarte Klatki, dziennikarka.

O filmie: 

Zjadanie zwierząt

Eating Animals 

Stany Zjednoczone, 2017, 94 min
Reżyseria Christopher Quinn

Skąd tak naprawdę pochodzą kupowane przez nas jaja, nabiał i mięso? Film opowiada o początkach końca hodowli przemysłowej. Wyprodukowany z udziałem Natalie Portman i pisarza Jonathana Safrana Foera jest adaptacją jego słynnej książki pod tym samym tytułem, która stara się znaleźć odpowiedź na to istotne pytanie, ukazując, że hodowla przemysłowa to najgorsza rzecz, jaką ludzie kiedykolwiek zrobili zwierzętom. Reżyserowi udało się dostać z ukrytą kamerą do ściśle chronionych zakładów przetwórstwa żywności i ukazać, co dzieje się za ich zamkniętymi drzwiami.

Oglądamy przerażające warunki, w jakich żyją zwierzęta i atmosferę, jaka towarzyszy ich zabijaniu. Poznajemy również historię kilku rolników, którzy świadomie zdecydowali się odrzucić koncepcję hodowli przemysłowej i tym samym wytworzonych w ten sposób towarów na rzecz powrotu do korzeni.

Film przedstawia znaną nam wszystkim alternatywę, czyli tradycyjny sposób hodowli zwierząt, negując tym samym stosowane przez ostatnie dekady praktyki w tym zakresie. Doprowadziły one do zanieczyszczenia środowiska i negatywnego wpływu na nasze zdrowie i spowodowały, że tak naprawdę wszyscy jesteśmy dziś współwinni nieludzkiego traktowania zwierząt. Patrząc na koszty, jakie ponieśliśmy przez zdominowanie rynku spożywczego przez koncerny przemysłowe zaprogramowane na tanie karmienie mas, film pokazuje przyszłość, w której tradycyjne rolnictwo nie jest już wcale odległym wspomnieniem, ale jedyną możliwą drogą rozwoju dla ludzkości.

Film również pokazywany: 


Sobota, 19 maja, godz. 12.45, sala Morskie Oko 
Środa, 23 maja, godz. 14.00, sala Warszawa 
Czwartek, 24 maja, godz. 15.00, sala Warszawa 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

  • Pełny program festiwalu na stronie www.docsag.pl – zakładka „Gdynia”.
  • Bilety do kupienia w kasach i na stronie Gdyńskiego Centrum Filmowego od 27 kwietnia 2018 roku.
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola