"Bajka w Centrum". Poranek filmowy dla najmłodszych

Bajka w Centrum. Poranek filmowy dla najmłodszych

Filmy z serii "Pan Toti" i "Kacperiada" oraz powrót do bohaterów sprzed lat.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza dzieci, i ich opiekunów, na kolejny poranek filmowy z cyklu „Bajka w Centrum” w sobotę, 14 kwietnia 2018 roku, o godzinie 10.00. W programie wybrane odcinki współczesnych animowanych serii – „Pan Toti” i „Kacperiada” – oraz opowieść o bohaterach polskich kreskówek sprzed lat.


Bilety można kupić przez internet TUTAJ.


Skąd się wziął Reksio? Jak powstawali Bolek i Lolek? W jaki sposób powstaje serial animowany dla młodych widzów? Skąd się biorą dźwięki w serialu? Kto wymyślił i kto narysował postaci z bajek?


Podczas poranka z widzami spotka się znawczyni polskiej animacji, Anna Wróblewska. Opowie o tajemnicach najpopularniejszych polskich seriali z niezwykłego Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Zdradzi także, jakie seriale powstają teraz i pokaże dzieciom fragmenty nowych filmów.


Filmową część poranka wypełnią wybrane odcinki dwóch animowanych serii dla dzieci.


Pan Toti i słodkie źródełko


Pan Toti i herbatka z muchomora


Pan Toti i rycerze


reż. Łukasz Słuszkiewicz, Grzegorz Handzlik, Jaroslav Baran


Pan Toti to mały człowieczek żyjący w pniu starego drzewa. Codziennie schodzi do kopalni ukrytej pod podłogą jego mieszkania w poszukiwaniu skarbów. Każdy odcinek opowiada o innym, interesującym znalezisku. Serial powstał na podstawie popularnych książek dla dzieci autorstwa Joanny Sorn-Gara.


PT-ZRODELKO.jpgKacperiada


Niełatwo mieć 7 lat! Szczególnie gdy trzeba radzić sobie z niedojrzałym publicystą i pedantyczną psycholog zwierzęcą, którzy prywatnie okazują się być twoimi rodzicami. Całe szczęście, że ma się swojego ulubionego superbohatera, który co prawda nie uratuje życia, ale za to wyzwoli wyobraźnię.


No i jest jeszcze najlepsza przyjaciółka, Ada - na nią zawsze można liczyć! Kacper i Ada wspólnie poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przyjaźni, szczerości, uczą się, jak radzić sobie z różnymi emocjami, np. z zazdrością, rozczarowaniem i próbują zrozumieć bardzo dziwny, a zarazem fascynujący świat dorosłych. Bo tak w ogóle, rodzina, mimo swoich wad, to jedna z najfajniejszych rzeczy na świecie!


Kacperiada to współczesna obyczajowa komedia familijna, przepełniona dużą dawką absurdalnego humoru. Każdy odcinek w ciepły i zabawny sposób porusza ważkie społeczne tematy, zostawiając widza z pozytywnym przekazem.


Kacperiada, odc 5 - Porządny bałagan.jpgPoranki filmowe dla dzieci „Bajka w Centrum” to cykliczny projekt Gdyńskiego Centrum Filmowego skierowany do najmłodszych odbiorców sztuki filmowej. Spotkania z polskimi bajkami mają rozwinąć kreatywność dzieci oraz zaznajomić je z kulturą odbioru kina. Projekt zrealizowano przy wsparciu Miasta Gdyni.17 marca logotypy.jpg