Pokaz przedpremierowy filmu "120 uderzeń serca" w Kinie Studyjnym GCF

Pokaz przedpremierowy filmu 120 uderzeń serca w Kinie Studyjnym GCF

Klub Filmowy Wysokich Obcasów.

Gdyńskie Centrum Filmowe i Gutek Film zapraszają na przedpremierowy pokaz filmu pt. „120 uderzeń serca”, nagrodzonego Grand Prix na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2017 roku. Seans odbędzie się w środę 25 kwietnia 2018 roku w ramach  Klubu Filmowego "Wysokie Obcasy".

Bilety w sprzedaży on line: KLIKNIJ.

 

Osobom, które przyjdą z najnowszym numerem "Wysokich Obcasów", przysługują bilety ulgowe.

 

Grand Prix MFF w Cannes 2017. Nagrody Cezara 2018: 13 nominacji (m.in. w kategorii: Najlepszy Film, Reżyser, Scenariusz Oryginalny). Gdy czujesz gniew i sprzeciw wobec tego, co robią politycy, nie czekaj. Walcz o swoje prawa. Porywający film o sile młodości i narodzinach pełnego pasji i furii ruchu sprzeciwu na początku lat 90.


W filmie Campillo euforia spotyka rozpacz, a przyspieszone bicie serca przypomina tykanie odliczającego czas zegara. Bo o wyścig z czasem tu chodzi: są wczesne lata 90-te, epidemia AIDS zbiera we Francji żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby akcjami, marszami, happeningami starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP. „120 uderzeń serca” to pełen pasji i furii portret młodości spotykającej śmierć, rasowe, rozdyskutowane kino polityczne i poruszająca love story.


To także zbiorowy portret pokolenia, chyba ostatniego, które tak namiętnie wierzyło w możliwość zmiany i w to, że politykę trzeba uprawiać na ulicach. Wyróżniony Grand Prix przez canneńskie jury (na czele którego stał Pedro Almodóvar) film Campillo jest powrotem do lat 90 – tych: reżyser sam był aktywistą ACT UP, a jego partner zmarł na AIDS.Na siłę „120 uderzeń serca” składa się szereg obrazów – metafor. Punkt wyjścia to doskonały scenariusz. Jednak film zawdzięcza swój idealny kształt talentowi Campillo, który w doskonały sposób potrafi oddać nastroje zarówno zbiorowe, jak i poszczególnych bohaterów. Pedro Almodovar, przewodniczący jury MFF w Cannes 2017

 

Paryż płonie. W rytm transowej muzyki kipi gniew, rodzi się potrzeba działania. Tu i teraz. Sight and Sound


Wzrusza. Angażuje. Na politycznej scenie rzuca światło na to, co najważniejsze: człowieka. Variety


Poruszający i przekonujący bez łatwego moralizowania. The Hollywood Reporter


Wolność, równość i to, co najważniejsze: miłość. Time Out


Zwycięski film „120 uderzeń serca” pokazuje rozgorączkowaną Europę przed erą Internetu, kiedy inaczej wyglądały relacje między ludźmi. Ta nadaktywność bohaterów staje się dla nich najlepszym sposobem na życie. Tadeusz Sobolewski w imieniu Jury Festiwalu All About FreedomNagrody:

 

Grand Prix oraz Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI na MFF w Cannes 2017


Europejskie Nagrody Filmowe 2017: 2 nominacje (Najlepszy europejski film roku, Najlepszy europejski aktor roku: Nahuel Pérez Biscayart), nagroda w kategorii: Najlepszy montaż

 

MFF San Sebastian 2017: Nagroda specjalna


Najlepszy film Festiwalu All About Freedom, Gdańsk


Tytuł oryginalny: 120 battements par minute

Tytuł angielski/międzynarodowy: 120 Beats per Minute


Reżyser: Robin Campillo

Występują: Nahuel Pérez Biscayart, Arnaud Valois, Adèle Haenel, Jean-François Auguste, Saadia Bentaïeb
Kraj produkcji: Francja

Rok produkcji: 2017

Data premiery: 11 maja 2018

Język oryginalny: francuski

Gatunek: dramat obyczajowy

Czas trwania: 140 min

Opis filmu: Gutek Film