Spotkanie z Anną Seniuk w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego

Spotkanie z Anną Seniuk w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego

Wokół książki "Nietypowa baba jestem".

Gdyńskie Centrum Filmowe i Agencja Artystyczna Nehrebeccy zapraszają na spotkanie z aktorką teatralną i filmową, Anną Seniuk, w piątek, 30 czerwca 2017 roku, o godzinie 18.00, w Księgarni/Galerii GCF. Wstęp wolny.

Z Anną Seniuk - artystką Teatru Narodowego w Warszawie, której sławę i ogromną popularność przyniosła rola w serialu telewizyjnym „Czerdziestolatek” - porozmawiamy m.in. o książce "Nietypowa baba jestem". Spotkanie poprowadzi Krystian Nehrebecki

Z miłości porzuciła rolę, która trafia się aktorce raz na sto lat. O mały włos - aż trzykrotnie - nie straciła życia. Zwymyślała komisję egzaminacyjną krakowskiej szkoły teatralnej, uwiodła swą grą rosyjskiego dramaturga i jako pierwsza polska aktorka pokazała na dużym ekranie biust. A wszystko to - jak sama mówi - zaczęło się w dniu, w którym biegnąc przez krakowski rynek, "przeskoczyła Sukiennice".

Odżegnuje się od wizerunku ciepłej mamuśki, który przez lata wykreowały media. Marzenia zaczęła spełniać dopiero po sześćdziesiątce. Dziś nie boi się opowiedzieć o swoich życiowych zmaganiach. Znana z powściągliwości, po raz pierwszy szczerze mówi o swoim prywatnym życiu, walce z chorobą, teatrze, pasjach, miłości i drodze do kariery.

Anna Seniuk - aktorka w błyskotliwej i odważnej rozmowie z córką, Magdaleną Małecką Galeria Gdyńskiego Centrum Filmowego - piątek, 30 czerwca 2017 roku

godz. 18.00 - Biesiada literacka
godz. 19.00 - Wieczór płytowy z Anną Seniuk

Wstęp wolny.