VIDEO
NEWSLETTER
RegulaminCennik biletów

BAJKA W CENTRUM. EKOLOGIA Z KAKTUSEM, MAŁYM ORAZ ŻUBREM POMPIKIEM

BAJKA W CENTRUM. EKOLOGIA Z KAKTUSEM, MAŁYM ORAZ ŻUBREM POMPIKIEM
Kaktus i Mały (15 min)

Kaktus i Mały pokazują i tłumaczą wszystkim dzieciom dlaczego warto dbać o środowisko naturalne i jak to robić.

Wybrane odcinki:
Dlaczego jeże jechały na rowerze?, Dlaczego nic mi się nie stanie jak wyłączę ogrzewanie? Dlaczego nadmiar CO2 zły wpływ na klimat ma?

Żubr Pompik (15 min)

Gdzieś w głębinach wielkiej, dzikiej, zielonej puszczy mieszka żubr Pompik. Jest niewielki, do tego nie tak silny, szybki i skoczny, jak jego rówieśnicy. Niezbyt się nadaje do tradycyjnych żubrzych zabaw. Jest za to najbardziej ciekawskim ze zwierząt w puszczy. Interesuje go wszystko, co dzieje się dookoła. Nie ma takiej leśnej tajemnicy, której Pompik by nie rozwiązał dzięki uważnej obserwacji, cierpliwości i zadawaniu mnóstwa pytań. Dzielnie sekunduje mu w tym jego młodsza siostra, mała Polinka. Mama żuberków, Porada, cierpliwie odpowiada na ich pytania, a kiedy trzeba, pociesza. Żubr Pomruk, ich tatuś, to największy ze wszystkich żubrów w puszczy. Kiedy trzeba, wyciągnie maluchy z każdych tarapatów.

Wybrane odcinki:
Smutki, Liście, Duży i mały


Po projekcji zapraszamy na warsztat połączony z prezentacją "Zero Waste dla dzieci, po co to wszystko". Tematem przewodnim będzie ekologia oraz ochrona środowiska. Mali widzowie poznają również zasady życia w zgodzie z ideą Zero Waste.