VIDEO

RegulaminCennik biletów
BOŻE CIAŁO

BOŻE CIAŁO

1 godz. 55 min.
Premiera 2019-10-11
 Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast tego jednak, popychany niemożliwym do spełnienia marzeniem, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespo...
szczegóły
Trailer
Reżyseria: Jan Komasa
Gatunek :Obyczajowy
Produkcja : Polska
IKAR.LEGENDA MIETKA KOSZA

IKAR.LEGENDA MIETKA KOSZA

1 godz. 59 min.
Premiera 2019-10-18
"Ikar. Legenda Mietka Kosza" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niewidomego geniusza fortepianu. Mietek (Dawid Ogrodnik) jako dziecko traci wzrok. Jego matka (Jowita Budnik), oddaje go pod opiekę sióstr zakonnych w Laskach. W ośrodku dla niewidomych chłopiec odkrywa, że muzyka może stać  się dla niego sposobem, by na nowo widzieć i opowiadać świat. Mietek zostaje świetnym pianistą klasycznym. Jednak, gdy odkrywa jazz – ma już tylko jeden cel: zostać najlepszym p...
szczegóły
Trailer
Reżyseria: Maciej Pieprzyca
Gatunek: Biograficzny
Produkcja: Polska
LILIANA PĘDZIWIATR

LILIANA PĘDZIWIATR

1 godz. 40 min.
Premiera 2019-10-18
Kup bilet 11:10
Sala Goplana
Jedenastoletnia Liliana potrafi rozmawiać ze zwierzętami. Jest to jednak wielka tajemnica, o której nikt nie powinien wiedzieć, poza rodzicami.
szczegóły
Trailer
Reżyseria: Joachim Masannek
Gatunek: Familijny
Produkcja: Niemcy
MILES DAVIS: BIRTH OF THE COOL (KINO JAZZ)

MILES DAVIS: BIRTH OF THE COOL (KINO JAZZ)

1 godz. 55 min.
Premiera 2019-10-22
Kup bilet 20:00
Sala Goplana
Życie i kariera muzycznego giganta i ikony światowej kultury Milesa Davisa, prawdziwego wizjonera, innowatora i twórcy, który nie pozwolił zamknąć się w sztywnych ramach i ożywił słowo: cool. Miles Davis: lider i innowator. Elegancki i próżny. Bezduszny, konfliktowy i kontrowersyjny. Wspaniały i witalny. Geniusz. Ucieleśnienie słowa cool. Mężczyzna z tak pięknym dźwiękiem, że może złamać ci serce. Głównym celem życia Milesa Davisa była jego ciągła determinacja do przekra...
szczegóły
Reżyseria: Stanley Nelson
BILETY W CENIE: 22 ZŁ.

Recenzje 
 
Variety
 „Znakomicie zrobiony dokument Stanleya Nelsona zagłębia się w mistykę Milesa Davisa: jego brzmienie, gwiazdorstwo i kult osobowości. Kuszący portret artysty: bogaty, żałobny, romantyczny, triumfalny, tragiczny, radosny i wyjątkowo szczery” 
 „Nawet jeśli nigdy nie słyszałeś Milesa – po tym filmie zrozumiesz istotę jego geniuszu” 
 „Spora dawka emocjonalnych wywiadów, oszałamiający rozmiar archiwalnych materiałów – tak należy robić filmy dokumentalne – pokazać życie, które już znasz od strony której jeszcze nie poznałeś” 
 „Birth Of The Cool zawiera wszystko co stworzyło Milesa i jego unikatowy dźwięk. To film kompletny” 
 
Rolling Stone
 „Birth of the Cool to historia skomplikowanej osobowości oraz muzycznych rewolucji legendy jazzu przedstawiona w dwugodzinnym obrazie. Stanley Nelson to zawodowiec – na seansie jego filmu dostaniecie wszystko czego chcieliście” 
 
The Hollywood Reporter
 „Film jest bogaty w rzadkie ujęcia i zdjęcia. Większość fanów pewnie by sobie życzyła aby ten portret Davisa trwał co najmniej 10 lub 12 godzin” 
 
 Los Angeles Times 

„Będziesz chciał znów posłuchać muzyki Milesa po obejrzeniu tego filmu, a kiedy to zrobisz, możesz poczuć ją trochę głębiej.”

 
(NIE)ZNAJOMI

(NIE)ZNAJOMI

Premiera 2019-09-30
Kup bilet 17:00
Sala Morskie Oko
Grupa przyjaciół decyduje się zagrać w trakcie kolacji w niewinną grę. Do zakończenia spotkania wszyscy muszą ujawniać wiadomości przychodzące na ich telefony, a rozmowy mają odbywać się w trybie głośnomówiącym. Jak możemy się spodziewać, ten przyjemny wieczór wywróci ich świat do góry nogami.
szczegóły
Trailer
Reżyseria: Tadeusz Śliwa
 GATUNEK: KOMEDIA, DRAMAT
PRODUKCJA: POLSKA
O ZWIERZĘTACH I LUDZIACH

O ZWIERZĘTACH I LUDZIACH

1 godz. 10 min.
Premiera 2019-10-18
Kup bilet 19:10
Sala Morskie Oko
Dokument o Antoninie i Janie Żabińskich. Przed wojną kierowali warszawskim zoo, w którym podczas okupacji dawali schronienie licznym zagrożonym, głównie Żydom.
szczegóły
Trailer
Reżyseria: Łukasz Czajka
gatunek: dokumentalny
produkcja: Polska
reżyseria: Łukasz Czajka
PARASITE

PARASITE

2 godz. 12 min.
Premiera 2019-09-22
Kup bilet 14:30
Sala Morskie Oko
 Żywot rodziny pana Ki-taeka (Kang-ho Song) nie należy do najbardziej udanych. Rodzice z dwójką dorosłych dzieci żyją w nędzy, wszyscy są bezrobotni, a przyszłość rysuje się tylko w szarych barwach. Jednak pomimo niedoli, potrafią być ze sobą blisko, kochać się i trwać w zgodzie - nikt tu nie krzyczy w desperacji "Jak żyć?!". Pewnego dnia otrzymują prezent od losu, który przepełnia ich nadzieją oraz wizją stałego dochodu. Syn Ki-woo (Woo-sik Choi) zostaje polecony prze...
szczegóły
Trailer
Reżyseria: Joon-ho Bong
 Gatunek: Dramat
Produkcja: Korea Południowa

PORTRET KOBIETY W OGNIU

PORTRET KOBIETY W OGNIU

2 godz. 10 min.
Premiera 2019-10-18
Kup bilet 17:40
Sala Goplana
Kup bilet 12:10
Sala Morskie Oko
Podsycany przez tajemnicę, płomień zakazanej miłości wybucha ze zdwojoną siłą – przekonuje najpiękniejsza love story roku, „Portret kobiety w ogniu”. Film Céline Sciammy z miejsca podbił serca publiczności festiwalu w Cannes i uwiódł jurorów, którzy nagrodzili go za scenariusz. Subtelny, a przy tym ognisty melodramat francuskiej reżyserki to pochwała kobiecego spojrzenia i jego imponujący manifest. Opowieść o miłości wyprzedzającej swój czas i intymnej więzi zdolnej prz...
szczegóły
Reżyseria: Céline Sciamma
Tytuł oryginalny: Portrait de la jeune fille en feu
Tytuł angielski/międzynarodowy: Portrait of a Lady on Fire
Reżyser: Céline Sciamma
Występują: Noémie Merlant, Adèle Haenel, Luàna Bajrami
Kraj produkcji: Francja
Rok produkcji: 2019
Data premiery: 18 października 2019
Język oryginalny: francuski, włoski
Gatunek: dramat obyczajowy

SYNONIMY

SYNONIMY

2 godz. 3 min.
Premiera 2019-10-11
Kup bilet 20:50
Sala Morskie Oko
Młody Izraelczyk ucieka do Paryża, aby zapomnieć o swojej ojczyźnie i ułożyć sobie życie w nowym kraju.
szczegóły
Trailer
Reżyseria: Nadav Lapid
gatunek: dramat
produkcja: Francja, Niemcy, Izrael

WOJNA O PRĄD

WOJNA O PRĄD

1 godz. 45 min.
Premiera 2019-10-11
Kup bilet 15:30
Sala Goplana
Kup bilet 10:00
Sala Morskie Oko
Porywająca, nakręcona z epickim rozmachem historia wyścigu dwóch wielkich umysłów, Thomasa Edisona (w tej roli Benedict Cumberbatch, pamiętny Sherlock i Doktor Strange) oraz Nikoli Tesli (granego przez Nicholasa Houlta znanego m.in. z "X-Men: Apocalypse”). Film ukazuje kulisy morderczej rywalizacji Edisona i Gaute Thu TesliGaute Thu TesliTesli o to, który system elektryczny zrewolucjonizuje nie tylko współczesny obu wynalazcom świat, ale cały następny wiek.
szczegóły
Trailer
Reżyseria: Alfonso Gomez-Rejon
Gatunek :Biograficzny, Dramat, Historyczny
Produkcja:USA