VIDEO

BAJKA W CENTRUM. PORANEK FILMOWY

RegulaminCennik biletów
BAJKA W CENTRUM. PORANEK FILMOWY

Projekt Bajki w Centrum dla wielu młodych uczestników okazuje się pierwszym kontaktem ze sztuką filmową. Filmy animowane zajmują w życiu widzów ważne miejsce. Dzieci głęboko przeżywają treść oraz niejednokrotnie identyfikują się ze swoimi ulubionymi bohaterami. To właśnie kinematografia kształtuje niejednokrotnie wyobraźnię, przenosi w świat fantazji i umożliwia przekazanie wartości wychowawczych przez przykłady relacji zawartych w scenariuszu.


Poranki filmowe skierowane są do najmłodszych odbiorców sztuki oraz ich bliskich z Trójmiasta i okolic. Oprócz walorów naukowych, spotkania te mają na celu zachęcanie rodziców do kreatywnego spędzania czasu wspólnie z dziećmi poza domem. Odbywające się kilka razy w miesiącu spotkania z animacjami, mają na celu zaznajomić młodych widzów z kulturą polskiej sztuki filmowej poprzez projekcję w kinie połączoną z zabawą.

Dużo śniegu, choinka i inne zimowe motywy pojawią się na ekranie podczas kolejnego poranka filmowego z cyklu „Bajka w Centrum”. Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów wraz z opiekunami wyjątkowo w niedzielę, 16 grudnia 2018 roku, o godzinie 10.00. Po seansie zaplanowano wspólne kolędowanie.W programie grudniowego poranka filmowego znalazły się wybrane, zimowe odcinki ulubionych seriali animowanych dla dzieci, i to od wielu pokoleń. Na ekranie sali Warszawa w Kinie Studyjnym GCF pojawią się zatem: „Bolek i Lolek”, „Reksio”, „Wiking Tappi”, „Przytul mnie” i „Żubr Pompik”.


Po projekcji bajek najmłodszych widzów odwiedzą uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdyni im. Zygmunta Noskowskiego, którzy zaproszą wszystkich do wspólnego kolędowania.Projekt zrealizowano przy wsparciu Miasta Gdyni.