NEWSLETTER

Krystyna Jatkiewicz: GRAFIKA CZY TKANINA? Wystawa w Galerii GCF

Krystyna Jatkiewicz: GRAFIKA CZY TKANINA? Wystawa w Galerii GCF

Autorski warsztat i subiektywne wrażenia.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na wystawę prac Krystyny Jatkiewicz, zatytułowaną "Grafika czy tkanina?", która jest nagrodą Muzeum Miasta Gdyni przyznaną artystce za udział w międzynarodowym konkursie „10 Baltic Mini Textile Gdynia 2016”. Wernisaż odbędzie się w sobotę, 27 lipca 2019 roku, o godzinie 17.00. Wstęp wolny.Krystyna Jatkiewicz w swojej twórczości, sięgając po różne media, tworzy prace przełamujące standardowe myślenie zarówno o tkaninie, jak i o grafice.


Wystawa "Grafika czy tkanina?", jak to bywa u tej artystki, prowokuje i zmusza odbiorcę do refleksji nie tylko na poziomie warsztatu wykonanych prac, ale przede wszystkim do interioryzacji jej osobistych doznań i wrażeń na unikatowy, plastyczny i jedyny w swoim rodzaju subtelnie artystyczny wyraz. Czy widzimy tkaninę czy grafikę, a może grafikę na tkaninie... a może na przykład powiew wiatru po osobie, która zostawiła kartkę utkanego papieru? Pytania, które zadajemy sobie, przyglądając się tym unikatowym pracom, pozostają w naszej pamięci na długo, bywa, że na zawsze.


Krystyna Jatkiewicz ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach i studiowała malarstwo w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie.


Jest artystką biorącą udział w licznych wystawach w kraju i za granicą. Nagradzaną i wyróżnianą. Jej praca pt. „She” w 2014 roku stała się plakatem promującym międzynarodową wystawę"From Lausanne to Beijing― the 8th International Fiber Art Biennale Exhibition" w Chinach.


AK 

Wystawę prac Krystyny Jatkiewicz można oglądać w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego do 25 sierpnia 2019 roku. 


4. To tylko wiatr, 20x20, grafika komputerowa, druk na filcu.jpg

Krystyna Jatkiewicz, To tylko wiatr, 20x20, grafika komputerowa, druk na filcu1. Pożądanie Y, 20x20, grafika komputerow, druk na filcu.jpg


Krystyna Jatkiewicz, Pożądanie, 20x20, grafika komputerow, druk na filcu 
Ilustracja u góry strony:

Krystyna Jatkiewicz, Ślady, 50x40, grafika komputerowa, druk na filcu