IX Festiwal Filmowy NNW "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci"

IX Festiwal Filmowy NNW Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci

Wielkie święto polskiego kina historii najnowszej.

Festiwal NNW to cztery dni wypełnione pokazami filmów dokumentalnych i fabularnych, reportażami radiowymi, ciekawymi dyskusjami panelowymi, rozmowami o książkach historycznych. Towarzyszą im wystawy, instalacje artystyczne i widowiska muzyczne.


Ideą, która od początku przyświecała Festiwalowi Filmowemu Niepokorni Niezłomni Wyklęci, była chęć stworzenia przestrzeni, w której spotkać się mogą świadkowie naszej historii najnowszej, twórcy obrazów filmowych inspirowanych dziejami walki o niepodległość w latach 1939-89 oraz widzowie poszukujący filmów o tej tematyce, chcący pogłębić znajomość czasów i ludzi skazanych przez propagandę PRL-u na zapomnienie.


Mottem przewodnim IX Festiwalu Filmowego NNW jest zdanie z manifestu Janusza Krupskiego „Wolna Polska w wolnym świecie”. 30 filmów konkursowych, 12 słuchowisk radiowych, przegląd ciekawych dokumentów w sekcji Panorama, filmy fabularne, panele dyskusyjne i koncerty – to tylko niektóre z propozycji, jakie obejmuje program w 2017 roku.


PITCHING FORUM po raz drugi. Publiczna prezentacja projektów filmów będących jeszcze w fazie przygotowań tzw. developmentu, których twórcy poszukują środków na sfinansowanie produkcji. 15 zespołów reżysersko-producenckich przez dwa dni będzie uczestniczyło w profesjonalnych warsztatach, a na zakończenie przedstawią swoje projekty przed gronem ekspertów i redaktorów zamawiających z telewizji publicznej i telewizji komercyjnych oraz przed przedstawicielami instytucji publicznych, sponsorów i dystrybutorów.


MŁODZI DLA HISTORII. Już od siedmiu lat ten projekt jest jednym z ważnych wydarzeń towarzyszących FESTIWALOWI NNW. Młodzi uczestnicy zmierzą się w trzech kategoriach: film, stylizacja modowa oraz teatr. Oprócz tego będą mogli wziąć udział w spotkania z bohaterami, wyjątkowych lekcjach historii, warsztatach filmowych, teatralnych, charakteryzatorskich czy modowych.


PULS WOLNOŚCI na 100-lecie odzyskania Niepodległości. Na Placu Grunwaldzkim podczas widowiska muzycznego kilkunastu bębniarzy rozpocznie wybijanie pulsu, a następnie, dzięki aplikacji mobilnej przeniesie się on do internetu. Każdy, od Kamczatki po Nową Zelandię, będzie mógł kliknąć potwierdzając tym samym, że idea wolności jest dla niego ważna. Mamy nadzieję, że do tej akcji przyłączy się w ciągu całego roku miliony ludzi na całym świecie.


SYGNETY NIEPODLEGŁOŚCI, DRZWI DO WOLNOŚCI Mamy świadomość, że trwa nieustanny wyścig z czasem. Wielu świadków historii z lat walk z okupantami niemieckim i sowieckim, odeszło w minionym roku, wielu jest bardzo schorowanych. Każdemu z nich należy się godne upamiętnienie za ich niezłomną walkę o niepodległość Ojczyzny, dlatego co roku na uroczystej gali wręczamy naszym bohaterom Sygnety Niepodległości i Drzwi do Wolności.Więcej informacji na oficjalnej stronie Festiwalu: http://festiwalnnw.pl/

oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/niepokorni.niezlomni.wykleci/