Festiwal Filmowy NNW "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci"

Festiwal Filmowy NNW Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci

Wielkie święto polskiego kina historii najnowszej.

Festiwal Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci to wydarzenie prezentujące dzieła audiowizualne poświęcone tematyce Żołnierzy Wyklętych oraz polskiej historii w latach 1939 – 1989. To wydarzenie skupiające instytucje, wybitnych realizatorów, artystów oraz młodych twórców. Festiwal łączy w sobie takie dziedziny sztuki jaki film, muzyka, teatr, sztuki wizualne, książki i radio.


Do udziału w Festiwalu oraz konkursów towarzyszących Festiwalowi zgłaszane są filmy, dokumenty radiowe, stylizacje modowe i sztuki teatralne. Ideą Festiwalu jest przypomnienie sylwetek i dziedzictwa tych, którzy nigdy nie zaakceptowali sowieckiej okupacji Polski, a także pokazanie roli podziemia i opozycji demokratycznej w walce z komunistycznym reżimem.


Festiwal Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci jest okazją do spotkań filmowców, muzyków, literatów, plastyków, historyków i producentów. Podczas trwających cztery dni prezentacji, warsztatów i spotkań, osobistości ze świata kultury i nauki mogą wspólnie pracować nad scenariuszami kolejnych, niezwykłych projektów.


Integralną częścią Festiwalu jest projekt artystyczny „Młodzi dla Historii”. Obejmuje on między innymi warsztaty z wybitnymi twórcami, koncerty gwiazd muzyki jazzowej, rocka i poezji śpiewanej. Projekt ma na celu zainteresowanie młodych ludzi historią, która może być dla nich inspiracją do stworzenia ciekawych, autorskich projektów.


Więcej informacji na oficjalnej stronie Festiwalu: http://festiwalnnw.pl/

https://www.facebook.com/niepokorni.niezlomni.wykleci/