NEWSLETTER

A może to Twoje dziecko przyzna ważną nagrodę filmową?

A może to Twoje dziecko przyzna ważną nagrodę filmową?
Szukamy Młodych Jurorów - miłośników filmu w wieku od 13 do 14 lat, którzy wezmą udział w przyznaniu Nagrody Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej 2021. Podobnie jak przed rokiem, wydarzenie w całości odbędzie się on-line, w niedzielę 25 kwietnia 2021.

Zakwalifikowani uczestnicy otrzymają link do trzech najciekawszych filmów młodzieżowych i wybiorą najlepszą europejską produkcję minionego roku. Filmy będzie można obejrzeć w domu w dniach 21-24 kwietnia.Nominowane filmy: 

THE CROSSING / Wszyscy za jednego

WOLWALKERS / Sekret wilczej gromady

PINOCCHIO / Pinokio


W niedzielę, 25 kwietnia, Młodzi Jurorzy wezmą udział w wirtualnej dyskusji oraz w uroczystej Gali Przyznania Nagród.


REKRUTACJA

Jeśli chcesz zostać jurorem tej prestiżowej filmowej nagrody, napisz krótko, który z filmów, który z obejrzanych przez Ciebie w ciągu ostatniego roku filmów był według Ciebie najlepszy i co według Ciebie o tym zdecydowało, albo nakręć krótkie wideo (do jednej minuty, może być na komórce), w którym powiesz nam o tym osobiście.


Zgłoszenia z tekstem lub filmikiem można przesyłać do 9 kwietnia 2021 na adres: edukacja@gcf.org.pl.Filmy mają napisy w języku polskim.


UWAGA: wymagana jest podstawowa znajomość języka angielskiego – chociaż filmy będą wyświetlone z napisami, a dyskusja o filmach odbędzie się w języku polskim, Gala Nagród transmitowana będzie bez tłumaczenia.


Nagroda Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej


EFA Young Audience Award 2021 to międzynarodowe wydarzenie kulturalne skierowane do młodych widzów w wieku 13-14 lat z całej Europy.


Młodzi widzowie z całej Europy, w tym jurorzy z Gdyńskiego Centrum Filmowego, będą tego samego dnia pełnili rolę profesjonalnego jury i głosowali na zwycięzcę.


Na stronie https://yaa.europeanfilmawards.eu można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o projekcie i uczestniczących miastach.Czekamy na zgłoszenia młodych miłośników kina!