Nagroda Prezydenta Gdyni dla filmu „Ostatni w Aleppo” na 14. Millennium Docs Against Gravity

Nagroda Prezydenta Gdyni dla filmu „Ostatni w Aleppo” na 14. Millennium Docs Against Gravity

Dziesięć dni z kinem non-fiction w Gdyńskim Centrum Filmowym. Ponad 60 filmów z całego świata zaprezentowano podczas drugiej gdyńskiej edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Od 17 do 26 maja 2017 roku w Gdyńskim Centrum Filmowym, w trzech salach kinowych, odbyło się około 100 festiwalowych seansów. Do tego debaty, spotkania z twórcami, zajęcia Akademii Dokumentalnej oraz pokazy specjalne w technologii Virtual Reality.
zobacz więcej
Obywatel w reżyserii Jerzego Stuhra w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

"Obywatel" w reżyserii Jerzego Stuhra w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

- W moich filmach najwięcej samotności odczuwam w aktorstwie. Nikt nie da mi żadnej uwagi, nie pokieruje mną. To męka reżysera i aktora – mówił Jerzy Stuhr w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Scenarzysta, reżyser i odtwórca głównej roli w filmie „Obywatel” (2014) był gościem Gdyńskiego Centrum Filmowego 11 maja 2017 roku.
zobacz więcej
Magia kina w Dniu Otwartym Gdyńskiej Szkoły Filmowej

Magia kina w Dniu Otwartym Gdyńskiej Szkoły Filmowej

Uroczystym przekazaniem studentom symbolicznych kluczy do miasta rozpoczął się Dzień Otwarty Gdyńskiej Szkoły Filmowej. W niedzielę, 7 maja 2017 roku, wszyscy chętni mogli wziąć udział w wielu filmowych atrakcjach – m.in. spotkaniach z gwiazdami, seansach filmowych, warsztatach montażu i charakteryzacji, castingu aktorskim. Wydarzenie przyciągnęło blisko 3000 osób.
zobacz więcej
Plakat 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Plakat 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Praca autorstwa Mariusza Filipowicza będzie promować tegoroczny Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
zobacz więcej
Koniec widzenia walczy o Złotą Palmę w Cannes!

"Koniec widzenia" walczy o Złotą Palmę w Cannes!

Film dyplomowy absolwenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Grzegorza Mołdy, wystartuje w konkursie głównym filmów krótkometrażowych na Festiwalu Filmowym w Cannes -  Short Film Palme d'or.
zobacz więcej
Ostatnia rodzina w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

"Ostatnia rodzina" w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej

Od pracy nad scenariuszem, przez poszukiwanie idealnej obsady i właściwej formy dla opowieści o losach Zdzisława Beksińskiego i jego bliskich, po detale związane ze scenografią i postprodukcją – o powstawaniu filmu „Ostatnia rodzina”, triumfatora 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, była mowa w Klubie Gdyńskiej Szkoły Filmowej 7 kwietnia 2017 roku. W Gdyńskim Centrum Filmowym gościli reżyser, Jan P. Matuszyński i aktorka odtwarzająca postać Zofii Beksińskiej, Aleksandra Konieczna. 
zobacz więcej